پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۵

سخنگوي شوراي اسلامي شهر قزوين:

خدمت رساني به مردم متوقف نمي شود

سخنگوي شوراي اسلامي شهر قزوين با تأکيد بر حل مشکلات مردم در سايه همکاري شوراياران با شوراي شهر و شهرداري تأکيد کرد: رکود ساخت و ساز منابع درآمدي شهرداري ها را تحت تأثير قرار داده ولي اين روند نمي تواند طي مسير براي خدمت به مردم را کُند نمايد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ علي صادقي نيارکي در سومين کارگاه آموزشي شوراياران که صبح امروز در سالن مفاخر شهرداري با حضور نايب رئيس و رئيس کميسيون شوراياري و فرهنگي شورا، مديران شهرداري، شوراياران و مديران نواحي برگزار شد، با اعلام اين مطلب يادآورشد: رکود ساخت و ساز در کشور به طورحتم با تدابير مسئولان نظام جمهوري اسلامي حل و فصل مي شود ولي مقطع فعلي را بايد طوري مديريت کنيم که بنا بر فرمايش مقام معظم رهبري بذر اميد در دل مردم کاشته شود.

رئيس کميسيون اداري و مالي شورا با اشاره به عمده درآمد شهرداري که از محل صدور پروانه و يا نقل و انتقال ملک تعريف شده است، افزود: قبل از بروز رکود در حوزه ساخت و ساز، سالانه چيزي بين 7 تا 8 هزار پروانه ساخت و ساز صادر مي شد ولي در سال جاري جمع پروانه هاي صادر شده به کمتر از 10 درصد در طول يکماه رسيده است.

وي يادآورشد: ضمن اينکه بر حل مشکلات شهر و شهروندان تأکيد داريم، ولي معتقديم نبايد به گونه اي رفتار کرد که انتظارات مردم طوري باشد که نتوان پاسخگو بود.

صادقي نيارکي در ادامه به مسائل روز دنيا و شرايطي که کشور در حوزه سياسي و بين المللي دارد گريزي زدو گفت: اقتدار، عظمت و جايگاه رفيع ايران در طول تاريخ برقرار بوده و پس از پيروزي انقلاب با آرمانهاي مقدس اسلامي گره خورده است.

اين عضو شورا با تأکيد بر اينکه شوراياران آينه تمام نماي انعکاس نيازها و کمبودهاي حوزه مسئوليت خود به شوراها هستند، ادامه داد: قطعا اين ارتباط بايد دوطرفه باشدو کارگاههاي آموزشي گام مهمي در راستاي انعکاس خدمات شهرداري از سوي مديران براي شوراياران است تا اين واقعيتها را به مردم انعکاس دهندو در مقابل مشکلات نواحي خود را به متوليان مطرح کنند.

صادقي نيارکي با تأکيد بر اينکه اگر شوراياران از فعاليتها و عملکرد حوزه هاي مختلف شهرداري اطلاع داشته باشند بهتر پاسخگوي مردم خواهند بود، ادامه داد: حالا به جايي نرسيديم که بگوييم مشکل نداريم و در هر گوشه شهر انبوهي از مشکلات وجود دارد.

رئيس کميسيون اداري و مالي شورا با بيان اينکه يکسري از مشکلات همراه با توسعه شهر پديد مي آيند، خاطر نشان کرد: بايد مشکلات و کمبودها را دسته بندي کردو ابتدا براي حل مهمترين و اصلي ترين آنها تلاش کرد چراکه نمي توان همه آنها را باهم از بين برد.

اين عضو شوراي اسلامي شهر قزوين ادامه داد: علاوه بر بررسي بودجه و درآمدها يکي ديگر از کارهايي که در کميسيون اداري و مالي پيگيري مي شود موضوع عوارضها است که با توجه به لايحه شهرداري از سوي تمامي اعضاء با دقت نظر بررسي مي شود تا حق شهروندان ناديده گرفته نشود.

پايان پيام/1129/دي93

تصاویر مرتبط