چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۴

رئيس کميسيون ترافيک شوراي اسلامي شهر قزوين تأکيد کرد:

ضرورت برنامه ريزي 10 ساله براي پروژه هاي ترافيکي مرکز استان

رئيس کميسيون ترافيک شورا گفت: از حالا براي بهبود اوضاع ترافيکي شهر بايد طوري برنامه ريزي کرد که در 10 سال آتي دچار مشکل نشويم، به عنوان مثال پلهاي غير همسطح در حال ساخت براي دسترسي شمال به جنوب و شرق به غرب احداث مي شوند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ حکمت ا... داودي با اعلام اين خبر در دومين کارگاه آموزشي شوراياران که با حضور محمدرضا صديقي رئيس کميسيون شوراياري، حسين صلح جو رئيس کميسيون فرهنگي، فرج ا... فصيحي رامندي رئيس کميسيون خدمات شهري، مديران شهري، شوراياران و رؤساي نواحي در سالن مفاخر شهرداري قزوين برگزار شد، افزود: با راه اندازي اين تندروها کمتر از 10 دقيقه از دورترين نقطه شمالي شهر، به جنوب دسترسي پيدا مي کنيم.

وي با بيان اينکه پروژه هاي تدوين شده در راستاي سياستهاي کلي شورا شکل گرفته و به حيات خود ادامه مي دهند، تصريح کرد: اين پروژه ها در سال 1400 کامل مي شوندو يکي از مهمترين نتايج آنها ترافيک روان در شهر خواهد بود.

داودي با اشاره به مشکلاتي که در بافت مرکزي شهر وجود دارد، ادامه داد: وجود بناها و ميراث ارزشمند تاريخي اجازه ساخت تقاطع مثلا در ميدان آزادي نمي دهد چراکه در محدوده مرکزي سياستها در استفاده از حمل و نقل عمومي همچون اتوبوس تدوين شده است.

اين عضو شوراي شهر از راه اندازي خطوط BRT در قزوين براي سرعت در ناوگان حمل و نقل شهري و خدمات رساني به مردم خبر دادو گفت: اين مهم در دستور کار شورا و شهرداري قرار گرفته است.

رئيس کميسيون ترافيک شورا با بيان اينکه بيشترين برنامه ريزي ها در کميسيون حمل و نقل و ترافيک براي استفاده از خودروهاي عمومي در شهرها تدوين شده است، ادامه داد: تجهيز سيستم تاکسيراني و اتوبوسراني در کنار ايجاد ايستگاههاي انتظار مجهز براي استفاده شهروندان در شرايط جوي مختلف در دستور کار قرار مي گيرد.

وي در ادامه ايمن سازي معابر را گامي والا در راستاي دست يابي به اهداف مهم ترافيکي برشمردو ادامه داد: در مسيرهايي مانند خيابان نوروزيان با نصب تجهيزاتي همانند نرده کشي، ايمن سازي معبر را در دستور کار قرار داديم و اين مهم منجر به کاهش آمار تصادفات منجر به فوت شده است.  

حکمت ا... داودي رئيس کميسيون ترافيک شورا يکي از مهمترين مشکلات جدي شهرها را ترافيک اعلام کردو ادامه داد: در اين شرايط تردد بسيار سخت و دسترسي ها اندک شده است و شهر قزوين نيز در اين زمره قرار گرفته و  با مشکلات زيادي مواجه شده است.

وي تصادفات را دومين عامل مرگ و مير در جاده ها و داخل شهرها برشمردو ادامه داد: در سال گذشته 18 هزار نفر بر اثر تصادف در کشور کشته شدند، اين آمار تلنگري است تا از حالا به فکر حل مشکل ترافيک و رفع موانع موجود، باشيم.

داودي با اشاره به موقعيت راههاي قزوين و اينکه در مسير تردد چندين استان کشور وجود داردو از سويي کارخانه هاي زيادي در اطراف آن وجود دارد، ادامه داد: سر ريز ترافيکي اين ترددها به شهر قزوين تحميل مي شودو از حجم بالايي برخوردارند.

رئيس کميسيون حمل و ترافيک شورا در رابطه با سياستهايي که براي قيمت اتوبوسها، تاکسي ها و آژانسها اتخاذ شده است، عنوان کرد: تلاش بر اين بوده تا قيمت گذاري ها طوري باشد که به اقشار آسيب پذير لطمه وارد نشود تا حمل و نقل ارزان قيمت در اختيار آنان قرار بگيرد.

گفتني است، در اين جلسه همچنين وهاب ميزاني معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين نيز مباحث مختلفي در رابطه با مباحث ترافيکي مطرح کردو شوراياران و رؤساي نواحي مختلف شهري مشکلات، خواسته ها و پيشنهاداتي در رابطه با مباحث ترافيکي ناحيه خود براي رسيدگي مسئولان مطرح کردند.

پايان پيام/1127/دي93

        

تصاویر مرتبط