سه‌شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۳

سخنگوي شوراي اسلامي شهر قزوين:

پارکينگ سعداسلطنه با چشم انداز رونق گردشگري شهر گره خورده است

سخنگوي شوراي اسلامي شهر قزوين يکي از راههاي رونق اقتصادي شهرها را در توسعه گردشگري و جذب توريسم دانست و افزود: بايد زير ساختهاي پيشرفت را فراهم کنيم و پارکينگ طبقاتي سعدالسلطنه از پيوستهاي تکميلي اين مهم در منطقه اي محسوب مي شود که آثار کهن و گرانبهايي را در خود جاي داده است.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ علي صادقي نيارکي با تأکيد بر اينکه پروژه پارکينگ طبقاتي از ضرورتها و نيازهاي شهرمان است، در توجيه ضرورت وجود اين پروژه اظهارداشت: با توجه به اينکه انبوهي از مردم مؤمن و متدين قزوين در نماز جمعه شرکت مي کنندو از طرفي، با کاربري گردشگري که سعدالسلطنه و ديگر پروژه هاي تاريخي دارند، وجود پارکينگ طبقاتي بشدت نياز است.

وي با تأکيد بر اينکه مجموعه تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه ميراث ارزشمند شهر محسوب مي شود، ادامه داد: اين ميراث به همت شورا، شهرداري قزوين که بيشترين نقش را داشتند، مرمت و حفظ شده و مبالغ قابل توجهي براي آن هزينه شده است.

وي ضمن يادآوري اين نکته مهم که پروژه پارکينگ طبقاتي با هماهنگي مسئولان مربوطه مصوب و تأييد شده است، ادامه داد: به اعتماد تأييد اين پروژه و اينکه تمامي مسائل فني آن با بررسي هاي کارشناسانه تأييد شده است، شهرداري به سمت اجراي آن پيش رفته و بيش از 30 پلاک را تملک کرده است.

به گفته ي اين عضو شورا شرايط توقف پروژه منطقي و به صلاح شهر نيست و اگر هدف همه ما توسعه ي شهرمان است بايد در راستاي رسيدن به اين ضرورت با يکديگر همکاري کنيم.

سخنگوي شورا با اشاره به پروژه عظيم گسترش صحن امام رضا(ع) در مشهد مقدس، تصريح کرد: حرم هشتمين امام شيعيان نيز در محدوده بافت کهن و قديمي واقع شده است ولي در طبقه تحتاني صحن، پاکينگ احداث شده و اقدامات عمراني و بهسازي ديگري در دستور کار قرار گرفته است.

وي در پاسخ به دغدغه عده اي که وجود اين پارکينگ را موجب مختل شدن در وضعيت عبور و مرور منطقه مي دانند، عنوان کرد: بنابر چشم اندازي که براي اين طرح در نظر گرفته شده، شهرداري متناسب با پيشرفت پروژه طرح داردو معبر براي دسترسي آسان به پارکينگ گسترش مي يابد.

اين عضو شورا با اشاره به وضعيت منطقه يک و کوچه هاي با عرض اندکي که در مواقع بحران امکان خدمات رساني به آنها بسيار دشوار مي شود، عنوان کرد: لازمه فراهم آوردن نشاط و شادابي در شهر، نوسازي بافت فرسوده براي ارائه خدمات بيشتر به شهروندان است.

صادقي نيارکي يکي از مهمترين سياستهاي شوراي شهر را توجه به مناطق کمتر توسعه يافته و توزيع اعتبارات متوازن در شهر اعلام کردو افزود: بوستان ملاخليلا و تقاطع غير همسطح امامرضا(ع) از پروژه هاي مهم جنوب شهر محسوب مي شوندو با اعتبارات مشخص و قابل توجه در حال ساخت بوده و يا کار احداثشان آغاز مي شود.

وي به تصميم شوراي شهر براي اينکه اعلام نظر قطعي و نهايي در رابطه با اين پروژه را به استاندار واگذار کردند، اشاره کردو گفت: اين مهم به صورت قانوني از وظايف استانداري محسوب مي شودو شورا و شهرداري با تمام توان از اين آمادگي برخوردارند تا پروژه هايي را در راستاي رونق جنوب شهر اجرايي کنند که مورد بهره برداري شهروندان قرار بگيرند.

پايان پيام/1122/دي93

 

تصاویر مرتبط