یکشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۱

در نشست مشترک با مدير کل ورزش و جوانان استان تأکيدشد؛

تلاش براي توسعه ورزش همگاني در قزوين

رئيس کميسيون بهداشت و سلامت شوراي اسلامي شهر قزوين در نشست با مدير کل ورزش و جوانان استان بر توسعه ورزش همگاني و تلاش براي رفع موانع در اين بخش تأکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ سيد کاظم مجابي به همراه مريم نخستين رئيس کميسيون ملاقاتهاي مردمي در نشست با مشهدي آقايي مدير کل ورزش و جوانان استان که به منظور هم انديشي براي اجراي برنامه هايي در حوزه سلامت و ورزش همگاني در شهر  _با هدف افزايش نشاط و شادابي در جامعه_ حضور يافته بود افزود: امر بهداشت و سلامت در جامعه از نقش مهمي برخوردار است، به طوريکه در شوراي چهارم کميته مربوط به اين حوزه با کسب اختيارات بيشتري در قالب کميسيون به حيات خود ادامه داد.

وي با تأکيد بر اينکه شورا و شهرداري در کنار اداره کل ورزش و جوانان بايد به توسعه ورزش همگاني اهميت دهند، تصريح کرد: استفاده از توان مردم و مشارکت آنان در اين بخش مي تواند بسيار مهم باشدو ورزش را در بدنه جامعه وارد کند.

مجابي بر اجراي طرح هاي ورزشي زودبازده در حوزه ورزش همگاني تأکيد کردو ادامه داد: برداشتن قدمهاي اول با همکاري و مشارکت چند سويه به منظور دست يابي به نتيجه مشترک از مهمترين اقداماتي است که مي توان در راستاي توسعه ورزش همگاني تلاش کرد.

رئيس کميسيون بهداشت و سلامت شورا همچنين بر توسعه امر ورزش در ادارات دولتي تأکيد کردو ادامه داد: اختصاص ساعتي در ادارات به منظور انجام ورزش و حرکات نرمشي از اقدامات مهمي است که مي تواند با مشارکت دستگاهها انجام شودو در اين رابطه مي توان تابلوهايي بر گرفته از حرکات نرمشي در اتاق ادارات نصب کرد.

اين عضو شورا در ادامه بر ترويج فرهنگ پياده روي در جامعه و افزايش تمايل افراد به انجام آن در همه ايام سال، تأکيد کردو گفت: اجراي برنامه هاي مستمر و سالانه در اين بخش از نقش مهم و اساسي برخوردار است.

وي با تأکيد بر اينکه مقوله سلامت جسم در دستور کار کميسيون بهداشت قرار گرفته است، ادامه داد: "نمايشگاه سلامت" يکي از مهمترين برنامه ها در حوزه سلامت بود که توانست مشارکت بيش از 40 ارگان مرتبط با حوزه سلامت را در پي داشته باشدو بازتابهاي آن به حدي بود که استاندار در افتتاحيه و اختتاميه نمايشگاه بر تداوم اينگونه برنامه ها تأکيد کرد.

با تعامل و همکاري تحول در ورزش همگاني ايجاد شود

مريم نخستين نيز در اين ديدار با تأکيد بر اينکه بايد به ورزش همگاني در جامعه بيش از پيش اهميت داد، افزود: ورزش با همه ي افراد و خانواده ها آشناست و حتي تمامي اقشار مختلف با مزايا و نتايج مثبت آن آشنايي دارند.

وي با اعلام اينکه هيأت ورزشهاي همگاني توانسته طي سالهاي اخير برنامه ها و همايشهاي خوبي علي رغم کمبود اعتبارات انجام دهد، ادامه داد: اگر همکاري ارگانها در اين بخش تداوم پيدا کند بيش از گذشته مي توانيم به اهداف ورزشي دست پيدا کنيم.

يک درصد از بودجه ادارات به ورزش اختصاص يابد

مشهدي آقايي مدير کل ورزش و جوانان در اين نشست که در دفتر وي برگزار شد، اظهارکرد: بايد نگرش مردم به ورزش تغيير کند چراکه با ورزش مي توانند از بسياري معضلات اجتماعي و امراض گوناگون دور شوند.

وي در ادامه بر احياي کارکردهاي ورزشي، فرهنگي و اجتماعي مساجد تأکيد کردو ادامه داد: توسعه امر ورزش يک وظيفه استاني و همگاني است و مي طلبد در شرايط کنوني از ظرفيت بالقوه مساجد براي پويايي و نشاط جامعه بهره ببريم.

مدير کل ورزش و جوانان در ادامه از استاندار قزوين به عنوان رئيس شوراي عالي ورزش استان درخواست کرد تا دستگاههاي اجرايي را موظف نمايند تا طبق قانون يک درصد از بودجه خود را به توسعه ورزش اختصاص دهند تا گام مهمي در راستاي افزايش سلامتي در قزوين برداشته شده باشد.

پايان پيام/1118/دي93  

تصاویر مرتبط