چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۹/۲۶

عضو شوراي شهر قزوين و رئيس کميسيون نظارت شوراي عالي استان ها خبرداد:

تدوين طرح اصلاح مصرف آب در شوراي عالي استان ها

در شوراي عالي استان ها طرحي مبني بر اصلاح مصرف آب تدوين شده است که در آن، اصلاح شبکه آب در پروژه هاي عمراني، زه کشي و استفاده و احياي قنوات پيش بيني شده است که در صورت تصويب مجلس شوراي اسلامي، عملياتي مي شود.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ احد چگيني عضو شورا و رئيس کميسيون نظارت شوراي عالي استانها در جلسه علني شورا که با هدف تصميم گيري براي نوسازي بافت فرسوده آب و فاضلاب شهري برگزار شد، برپايي نشست مشترک بين شوراي شهر و شرکت آب و فاضلاب را قدمي در راستاي مديريت واحد شهري برشمرد.

چگيني بر لزوم انعقاد تفاهم نامه مشترک بين شرکت آب و فاضلاب و مجموعه مديريت شهري تأکيد و خاطر نشان کرد: به منظور افزايش همکاري ها دو طرفه، هر يک از اين نهاد ها بايد تعهداتي را نسبت به يکديگر لحاظ نمايند تا شاهد دستاوردهاي مثبتي در اين بخش باشيم.

وي بر لزوم آموزش هاي شهروندي در بخش آب تأکيد کردو افزود: بايد با خلق شخصيتي در برنامه هاي تلويزيوني به خصوص براي سنين پايه در رسانه هاي ملي و محلي، نسبت به جلب مشارکت مردم در صرفه جويي مصرف آب اقدام شود.

رسيدن به يک باور مشترک براي اصلاح شبکه آب

فرج اله فصيحي رامندي با بيان اين مطلب که به دليل رکود ساخت و ساز، شاهد کاهش صدور پروانه ساختماني بوده ايم بيان کرد: به تبع اين موضوع شاهد کاهش تقاضا براي انشعاب آب خواهيم بود.

وي افزود: با توجه به اينکه درآمد هاي ناشي از انشعاب آب بايد براي اصلاح شبکه آب هزينه شود، اگر اين درآمد محقق نشود شاهد محقق نشدن برنامه مذکور خواهيم بود.

اين مقام مسئول بر لزوم رسيدن به يک باور مشترک در بين مسئولان استاني براي اصلاح شبکه آب در بافت فرسوده تأکيد و خاطر نشان کرد: اگر همه مسئولان به اين باور برسند، آنگاه مي توان با هم افزايي ظرفيت هاي موجود و استفاده از توان نمايندگان مجلس  و مقام ارشد استان براي رفع اين مشکل اقدام نمود.

شهلا عطائي رئيس کميسيون بانوان نيز اظهار داشت: بايد از تجربه موفق اصفهان در زمينه جلب مشارکت هاي مردمي از قبيل فرهنگ سازي و پخش فيلم هاي آموزشي وهشدار دهنده بهره برد.

مريم نخستين عضو هيأت رئيسه شورا نيز اظهار داشت: اگر قرار است افزايش قيمت در انشعابات آب داشته باشيم بايد طرح اصلاح شبکه آب در بافت فرسوده  به درستي اجرا شود تا شاهد رفع مشکلات اين بخش باشيم.

يادآور مي شود؛ هزينه انشعاب آب در سال آينده بر اساس درآمد مردم در مناطق شهري بين 150 هزار تومان تا 300 هزار تومان با رأي 12 عضو حاضر به تصويب رسيد.

پايان پيام/1101/آذر93

 

تصاویر مرتبط