یکشنبه ۱۳۹۳/۰۹/۱۶

رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين ضمن گراميداشت 16 آذر:

فرياد استکبار ستيزي دانشجو در تاريخ زنده و پاينده است

رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين روز دانشجو را نشاندهنده ي مقاومت و ايستادگي دانشجويان در برابر استکبار، استبدادو خودکامگي دانست و فرياد ظلم ستيزي اين قشر فرهيخته را همچنان در جهان طنين انداز اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ عباس ظاهري در جلسه علني ضمن گراميداشت 16 آذر ماه، روز دانشجو با اعلام اين مطلب تأکيد کرد: روز دانشجو که 16 آذر سال 32 شمسي متولد شد، براي هميشه در دفتر تاريخ اين سرزمين ثبت شد.

رياست شوراي شهر قزوين ضمن تحسين بيداري دانشجو و پيشتازي اين قشر در برابر ظلم ستيزي و خودکامگي، ادامه داد: تلاش آگاهانه آنها براي تداوم اين نهضت به خصوص در سالهاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران رسالت مهمي است که بر دوش همه ي اقشار به ويژه دانشجويان گذاشته شده است.

وي ضمن بازخواني برخي تعابير مقام معظم رهبري درباره دانشجو، افزود: توقع رهبر فرزانه انقلاب از دانشجو در نظام اسلامي اين است که روشنفکر تمام عيار، مسلمان و متدين باشندو جنبش دانشجويي ايران را که در تاريخ ثبت شده، ضد استکبار و استعمار و بشدت عدالتخواه دانستند و دانشگاه را همواره محل پويايي، سرزندگي، بيداري و تلاش اعلام کردند.

ظاهري رهنمودهاي مقام معظم رهبري را در زمان کنوني بيش از هر دوره ديگري راهگشا براي دانشجويان دانست و ادامه داد: دانشجويان متدين در نظام اسلامي بايد هجمه استکبار و غرب را بشناسند و در زمان مقرر، واکنش جدي و دشمن ستيزانه داشته باشند.

ظاهري در ادامه با تأکيد بر شکوفايي زمينه هاي حفظ نظام اسلامي و تلاش همه ي مسئولان براي خدمتگزاري به مردم، خاطرنشان کرد: انشاء ا... اين نهضت در نظام اسلامي پاي برجا باقي بماند، نهضتي که به لطف خداوند بازتابهاي آن در ديگر کشورهاي دنيا و به خصوص جهان اسلام طنين انداز شده است.

پايان پيام/1091/آذر93  

تصاویر مرتبط