دوشنبه ۱۳۹۳/۰۸/۲۶

رئيس کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر قزوين:

ارتقاء عملکرد ستاد ساماندهي محرم در مقايسه با سال گذشته

ستاد ساماندهي محرم در ارائه خدمات به عزاداران و شهروندان آماده باش بودندو بحمدا... در دهه اول محرم کيفيت خدمت رساني قابل قبول بوده و تعامل و همکاري مردم و هيأتهاي مذهبي تاحدودي نسبت به سال قبل ارتقاء يافته است.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ حسين صلح جو رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر در رابطه با جلسه کميسيون فرهنگي که با دستور کار ارائه گزارش کار از سوي سازمانهاي خدمات رسان شهرداري در دهه اول ماه محرم برگزار شد، افزود: همه ساله ستاد ساماندهي محرم در قبل از آغاز دهه اول با هدف صرفه جويي در وقت و هزينه به منظور ارائه خدمات متمرکز به هيأتهاي مذهبي و تکريم آنان تشکيل مي شود.
وي افزود: امسال نيز دستگاههاي خدمات رسان از شهرداري همچون سازمان فرهنگي ورزشي، آتش نشاني و خدمات ايمني، زيبا سازي، مديريت پسماندو دستگاههاي همکار اعم از ناجا، سازمانهاي تبليغات و صنعت و معدن در ستاد ساماندهي محرم فعاليت داشتند.
رئيس کميسيون فرهنگي شورا صلح جو در ادامه ارائه خدمات مطلوب به شهروندان را از ضروريات دانست وگفت: شهر تاريخي قزوين در فرهنگ و تدين زبانزد است، مي طلبد در بخش موضوعات تنظيف شهري و همکاري با پاکبان هاي شهر اقدامات بيشتري صورت بگيردو در دهه اول مسير عزاداري هيأتها و دسته هاي عزاداري بسيار پاکيزه باشد.   
رئيس کميسيون فرهنگي در ادامه با ذکر حديثي از امام صادق (ع) مبني بر اينکه "خداوند هر کسي را که دوست بدارد محبت امام حسين (ع) را دل او قرار مي دهد"، ادامه داد: ارائه خدمات به زائرين و عزادارن سيدالشهداء عليهم السلام توفيقي است که نصيب هر کسي نمي شود.
صلح جو تصريح کرد: خدمات ارائه شده از سوي ستاد ساماندهي محرم قابل تقدير و تشکر است، نيروهاي آنان در طول اين ايام آماده باش و در حال خدمت رساني به عزاداران بودندو بحمدا... با استقرار نيروها و تجهيزات آتش نشاني هيچ گونه حادثه اي رخ نداده است.
وي اضافه کرد: تلاش سازمان آتش نشاني در همکاري با دسته هاي عزاداري، تکايا و حسينيه ها قابل تقدير است، رعايت نکات ايمني اعم از شارژ و تعويض کپسولهاي آتش نشاني از جمله عوامل مؤثر بوده است.
 صلح جو با اشاره به فضا سازي شهري در اين ايام يادآورشد: سازمان زيباسازي با محتوا بخشيدن به محتواي بنرها، اهميت به نماز و حجاب، آذين بندي شهر با پرچمهاي عزاداري و برپايي نمايشگاه در گالري شهيد بابايي در اين ايم اقدام کرد.      
وي افزود: واگذري 100درصدي فضاهاي تبليغاتي به هيأتها از سوي روابط عمومي شهرداري، سازمان فرهنگي ورزشي و زيباسازي از جمله اقدامات خوب و تأثيرگذار اين سازمانها بوده است.
اعضاي شوراي اسلامي شهر به عنوان منتخبين مردم و شهرداري به عنوان ارگاني مردمي در عرصه هاي گوناگون و هرجاييکه شهر و شهروندان نياز داشته باشند حقوق آنها را مدنظر داشته است.
وي با بيان اينکه ساماندهي ايستگاههاي صلواتي در سال آتي از نکاتي است که بايد مورد توجه قرار بگيرد، اضافه کرد: ارزيابي هيأتهاي مذهبي از نظر رعايت شاخصه هاي بهداشتي، برپايي نمايشگاه از عملکرد عزاداران پس از مراسم و راه اندازي در مدارس، مساجد و تقدير از سازمانهاي خدمات رسان مورد توجه قرار بگيرد.
گفتني است در ادامه اين جلسه مديران عامل سازمانهاي فرهنگي ورزشي، زيبا سازي، مديريت پسماند، آتش نشاني و خدمات ايمني، روابط عمومي شهرداري مرکز، راديو شهر و ديگر ارگانها حضور داشتند و گزارشهاي خود را ارائه دادند.
پايان پيام/1060/آبان93

تصاویر مرتبط