دوشنبه ۱۳۹۳/۰۸/۲۶

رئيس کميسيون بهداشت و سلامت شوراي شهر قزوين:

نمايشگاه سلامت در قزوين استمرار مي يابد

با توجه به کارکرد مثبت و قابل تقدير اولين نمايشگاه سلامت از ديد مردم، استاندار و مسئولان استاني و استقبال 13 هزارنفري شهروندان از آن، مي توان گفت نمايشگاهي که با اقبال عمومي مواجه شده، استمرار مي يابد.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ سيد کاظم مجابي رئيس کميسيون بهداشت و سلامت شوراي شهر با اعلام اين خبر افزود: نمايشگاه سلامت فرصتي مغتنم بود تا شرايطي فراهم شود که در آن به مقوله بهداشت جسمي و روحي افراد اهميتي دوباره داده شود و اين حساسيت در مردم و متوليان امر به وجود بيايد که جامعه اي فعال و پويا با داشتن انسانهايي سالم شکل مي گيردو تداوم مي يابد.
وي در جلسه کميسيون بهداشت که براي بررسي نمايشگاه سلامت با حضور رئيس خانه مشارکت مردم در سلامت استان برگزار شده بود، ادامه داد: علي رغم تبليغات نه چندان گسترده نمايشگاه در سطح استان، ولي استقبال 13 هزار نفري مردم در اقشار مختلف نشان داد نمايشگاه مورد توجه قرار گرفته است.
رئيس کميسيون بهداشت با اشاره به حضور استاندار در افتتاحيه و اختتاميه نمايشگاه اظهارداشت: تأکيد مقام ارشد استان به تشکيل هيأت اجرايي با حضور دستگاههاي مردمي مانند خانه مشارکت و حمايت شوراي سلامت از آن و برگزاري جلسات مستمر براي برنامه ريزي دقيق در آينده و ارائه گزارش به استاندار از جمله تأکيدات ايشان بود.
مجابي در ادامه گزارشي از نمايشگاه ارائه دادو گفت: حضور مؤثر دستگاههاي مرتبط در حوزه بهداشت فردي و اجتماعي، ارائه مشاوره ها و معاينات پزشکي و روان درماني رايگان، تست غربالگري، معرفي راهکارهايي براي پيشگيري از هزينه هاي زياد در حوزه درمان و ارائه مشاوره و خدمت از سوي دستگاههاي حضور يافته در نمايشگاه به مردم از جمله اتفاقات مهم نمايشگاه بود.
وي در ادامه با اشاره به تصميماتي که کميسيون بهداشت و سلامت براي هرچه بهتر و گسترده تر اين نمايشگاه اخذ کرده، افزود: ايجاد فضاي مناسب براي شکل گيري دبيرخانه خانه مشارکت و سلامت، استفاده سازمان فرهنگي ورزشي از ظرفيت اين خانه، ارتباط مؤثر با نمايندگان استان در مجلس و بهره مندي از ظرفيت رسانه هاي جمعي ازجمله اين تصميم گيري ها بود.
مجابي با اشاره به محل برگزاري نمايشگاه که مجموعه تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه انتخاب شده بود، افزود: بازديد کنندگان خارجي ضمن حضور در نمايشگاه، فضاي مجموعه تاريخي سعدالسلطنه و خدمات ارائه شده در حوزه پزشکي، روان پزشکي و دندانپزشکي را بسيار جالب توجه مي دانستند.
اين عضو شوراي شهر بر مستند سازي نمايشگاه و تلاش براي از بين بردن نقاط ضعف و پر رنگ نمودن ويژگي هاي مثبت آن در برنامه هاي بعدي و ارزيابي عملکرد تمامي دستگاههايي که شرکت داشتند نيز تأکيد کردو گفت: شوراي شهر در کنار ديگر دستگاهها به ويژه استانداري، شهرداري و دانشگاه علوم پزشکي و حمايت شوراي سلامت استان، نسبت به استمرار برگزاري نمايشگاههاي سلامت در قزوين اهتمام ويژه دارد.
مشارکت 49 دستگاه در اولين نمايشگاه سلامت استان
حبيب ا... انصاريان رئيس خانه مشارکت نيز گفت: 49 دستگاه دولتي و مردمي در بخشهاي مختلف نمايشگاهي، مشاوره روان، بهداشت و خانواده، دندانپزشکي، تغذيه سالم، پيشگيري از جرائم، طب سنتي، فوريت پزشکي، حفظ محيط زيست و منابع طبيعي، ارائه مشاوره براي بيماريهايي نظير سرطان، ايدز، فشار و قند خون در قالب کلاسهاي آموزشي و مشاوره اي در 77 غرفه نمايشگاهي حضور داشتند.
پايان پيام/1052/آبان93
      

تصاویر مرتبط