یکشنبه ۱۳۹۳/۰۸/۱۸

رئيس کميسيون شهر سازي خبر داد:

ارائه امکانات در مناطق کم برخوردار از رويکردهاي طرح تفصيلي

ارائه امکانات شهري، خدماتي و فضاي سبز در مناطق کم برخوردار، از رويکردهاي مهم طرح تفصيلي است.

 

حسين غياثوند رئيس کميسسيون شهرسازي  با تأکيد بر اين مطلب  اظهار داشت: بررسي طرح تفصيلي با برپايي نشست هاي فوق العاده در حال برپايي است و مناطق سعدي، منبع آب و هادي آباد با رويکرد افزايش سرانه فضاي سبز، تجميع برخي پلاک ها، افزايش تراکم به منظور تشويق مالکين به نوسازي منازل  در اين نشست ها مورد بررسي قرار گرفته است.
غياثوند يکي از مشکلات زيربنايي مناطق مذکور را ترافيک برشمرد و افزود: گشايش برخي معابر، افزايش عرض کوچه ها و خيابان هاي دسترسي به منظور حل مشکل ترافيک در اين محدوده نيز مورد بررسي قرار گرفت.
وي با بيان اين مطلب که در صدد هستيم با بررسي دقيق طرح تفصيلي آن را تا پايان سال براي تصويب نهايي به کميسيون ماده 5 ارسال نماييم اظهار داشت: در حال حاضر دفترچه طرح تفصيلي در اختيار اعضاي شورا قرار گرفته است تا با ارائه پيشنهادات اين روند را تسريع بخشند.
رئيس کميسيون شهرسازي افزود: ممنوع شدن صدور مجوز براي کاربري هاي جاذب سفر در مرکز شهر مانند تالارها از جمله خروجي هاي مهم طرح تفصيلي است تا شاهد ايجاد گره هاي ترافيکي در شهر نباشم.
اين مقام مسئول با بيان اين مطلب که تلاش براي حفظ کاربري هاي قديمي از رويکردهاي مهم اعضا در بررسي طرح تفصيلي است اذعان داشت: گاهي با تغيير ناگهاني کاربري ها موجب ايجاد تفاوت ارزش به صورت کاهش يا افزايش قيمت پلاک هاي ثبتي مي شويم و برخي از شهروندان متضرر و برخي از آن متنفع مي شوند که براي جلوگيري از سردرگمي شهروندان و بروز چنين مشکلاتي تا حد ممکن کاربري هاي تعريف شده به قوت خود باقي خواهند ماند.
غياثوند از توزيع عادلانه خدمات شهري در مناطق شهري خبر داد و افزود: پيش بيني توقفگاه، فضاهاي سبز، کاربري هاي خدماتي، نقاط دسترسي و ... از ديگر مواردي است که در طرح تفصيلي مورد توجه  قرار گرفته است.
وي از تبديل شهر قزوين به 6 منطقه شهري در طرح تفصيلي جديد خبر داد و افزود: اين  رويکرد موجب خدمات رساني بهتر به شهروندان مي شود اما اجرايي شدن آن منوط به تحقق مؤلفه هاي مانند به حد نصاب رسيدن تعداد جمعيت و تأمين برخي از زيرساخت ها است.
پايان پيام/1056/آبان93

تصاویر مرتبط