یکشنبه ۱۳۹۳/۰۸/۱۸

عطايي، رئيس کميسيون بانوان تأکيد کرد؛

مراسم مذهبي فرصتي براي افزايش آگاهي ديني و اجتماعي بانوان

برپايي مراسم ديني و مذهبي در ميان بانوان بايد زمينه افزايش آگاهي هاي آنان رادر حوزه مسائل ديني و اجتماعي افزايش دهد

 

شهلا عطائي رئيس کميسيون بانوان شوراي شهر با تأکيد بر اين مطلب در اين کميسيون بر نقش بانوان مبلغ در رفع آسيب هاي مذهبي و اجتماعي در مجالس عزاداري ماه هاي محرم و صفر اشاره و تصريح کرد:تربيت نسل آينده در دست بانوان است و اين موضوع براي همگان شفاف است که به همت بانوان حوزوي که در عرصه تبليغ وارد شده اند مي توان آسيب هاي احتمالي و در کمين خانواده را براي زنان تبيين نمود و راهکارهاي پيشگيري از آن را نيز بيان کرد.

وي افزود: در حال حاضر مشکلات جدي مانند طلاق در جامعه وجود دارد که مبلغين زن با توجه به ارتباط صميمي و چهره به چهره خود با جمعيت کثيري از بانوان مي توانند اين مسئله و علت هاي آن را تبيين نمايند و در واقع از حضور پر رنگ بانوان در مجلس هاي ديني براي استحکام خانواده ها بهره ببرند.

رئيس کميسيون بانوان با بيان اين مطلب که مجالس روضه‏خواني و عزاداري براي ائمه اطهار (ع) از ديرباز تأثيرات شگرفي روي فرهنگ عمومي و بينش زنان داشته است اذعان داشت: نهادها و مسئولان مرتبط در امور مذهبي بايد با برنامه‌ريزي صحيح به تربيت مبلغان زن بپردازند تا از اين رهگذر مراسم عزاداري ويژه بانوان، براي افزايش اطلاعات ديني و اجتماعي آنان باشد.

اين عضو شورا بر لزوم ارائه مطالب آموزشي با محوريت ديني در مجلس عزاداري بانوان تأکيد و خاطر نشان کرد: دين اسلام دين جامعي است که در آن مباحث مختلف ديني، اجتماعي، بهداشتي و...به خوبي در نظر گرفته و تبيين شده است و مبلغين زن بايد در اين مراسم شعور ديني را با رويکرد آموزشي در بين مخاطبان افزيش دهند.

وي از آمادگي شورا و شهرداري براي همکاري با سازمان تبليغات خبر داد و افزود: مجموعه مديريت شهري مي تواند با همکاري مبلغين زن، مسائل مهم گريبانگير خانوادها در حوزه تحکيم بنيان خانواده، فرزند آوري، بهداشت و مسائل اجتماعي را در بين بانوان به عنوان يکي از ارکان مهم جامعه تبيين نمايد و براي تحقق اين مهم، از بسترهاي خود به نحو مطلوب و براي هم افزايي بين اين دستگاه اجرايي استفاده کند.

تبيين پيام عاشورايي در بين مردم

حسين صلح جو رئيس کميسيون فرهنگي نيز بر ضرورت افزايش بصيرت و آگاهي مردم در مراسم عزاداري امام حسين (ع) تأکيد و خاطر نشان کرد: بايد يزيد هاي زمانه خود را به مردم معرفي نماييم و براي روشن کردن حق از باطل بکوشيم.

رئيس کميسيون فرهنگي شورا افزود: بايد محتواي مداحي ها وآهنگ هاي موسيقي متناسب با جايگاه عزاداري باشد و اين موضوع در بين مبلغين به خوبي رعايت شود.

استفاده از ظرفيتها براي حل مسائل اجتماعي

شيوا شهرام فر مشاور شهردار در امور بانوان نيز بر لزوم استفاده از ظرفيت هاي اداره کل تبليغات تأکيد و خاطر نشان کرد: همه دستگاه ها بايد با هماهنگي يکديگر و در کنار هم قرار دادن ظرفيت ها براي حل مسايل اجتماعي بکوشند.

اين مقام مسئول با بيان اين مطلب که مبلغين زن نقش مهمي در تبيين جريان عاشورا دارند اظهار داشت: جامعه همواره با مسائل و آسيب‌هايي رو به رو است که اين مراسم بستر مناسبي براي تبيين مسائل مذهبي و آسيب هاي اجتماعي به منظور مقابله بانوان با آنها مي باشد.

فعاليت 140 مبلغ زن در سطح شهر

بتول نظر پور مسئول امور بانوان سازمان تبليغات در خصوص فعاليت مبلغين زن گفت: در حال حاضر 140 مبلغ سنتي در سطح شهر مشغول فعاليت مي باشند و براي آنها پرونده هاي تبليغي تشکيل شده است که بر اساس آن، مطالب آموزشي در قالب کلاس هايي برگزار شده که پس از برگزاري آزمون به آنها کارت فعاليت به عنوان مبلغ داده شده است.

وي با اشاره به دريافت مجوز براي فعاليت هيأت ها از سوي سازمان تبليغات تصريح کرد: با توجه به تعامل سازنده هيأت ها با اين سازمان، آسيب ها و مسائل موجود را در بين مردم منعکس مي کنيم تا از اين ظرفيت ديني در جهت تعالي جامعه استفاده شود.

پايان پيام/1057/آبان93

 

تصاویر مرتبط