شنبه ۱۳۹۳/۰۸/۱۰

رئيس کميسيون شوراياري شوراي شهر قزوين:

کاهش توليد زباله با ارتقاء سلامت جامعه ارتباط مستقيم دارد

رئيس کميسيون شوراياري شوراي شهر قزوين گفت: موضوع زباله يکي از موارد مهمي است که بايد به عنوان يک تهديد به آن نگاه کردو تلاش براي کاهش توليد زباله همواره يکي از دغدغه هاي شورا و شهرداري بوده، چراکه سلامت جامعه را تضمين مي کند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ محمد رضا صديقي با اعلام اين خبر افزود: افزايش توليد زباله افتخار نبوده و بلکه تهديدي براي جامعه محسوب مي شودو جامعه شهري بايد به سمت کاهش توليد زباله پيش برود.    
وي ادامه داد: اگر ما يقين داشته باشيم که افزايش توليد زباله افتخار نيست و بلکه تهديدي جدي براي جامعه به شمار مي آيد بايد در مقابل آن به طرق مختلف بأيستيم و يکي از راههاي مقابله با آن فرهنگ سازي و آموزش لازم به مردم براي کاهش توليد زياله در بخشهاي خانگي، صنعتي و بيمارستاني است.
عضو کميسيون خدمات شهري شورا با بيان اينکه "زباله" يکي از مشکلات جامعه صنعتي امروزي جهان است، افزود: شوراي شهر از سال قبل اجراي برنامه تفکيک از مبدأ را در بودجه سال 93 گنجاندو به سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين اعلام کرد که تا پايان سال، موضوع تفکيک زباله از مبدأ را عملياتي کند.
صديقي ساماندهي زباله گردها و اقداماتي که در رابطه با نصب سطل هاي زباله تفکيکي در شهر صورت گرفته را از جمله اقدامات انجام گرفته در ساماندهي و کاهش توليد زباله اعلام کردو گفت: موضوع تفکيک زباله از مبدأ در مراحل اجرا قرار داردو سازمان مديريت پسماند درصدد است تا هرچه سريع تر اين موضوع را به نتيجه برساند.
وي در ادامه با اشاره به مزيتهايي که زباله خشک به همراه داردو اينکه دوباره به چرخه توليد و استفاده برمي گردد، افزود: از زباله تر نيز پس از تفکيک مي توان سوخت توليد کردو در همين رابطه، با شرکتهاي مختلف صحبتها و رايزني هايي به عمل آمده تا گازي که از اين زباله ها ايجاد مي شود، به انرژي تبديل شود.
صديقي در ادامه يادآورشد: شورا و شهرداري به دنبال معدوم کردن زباله هاي خطرناک به شيوه استانداردهاي جهاني هستندو اين موضوع از حدود سه ماه قبل تا به حال با گروههاي مختلف سرمايه گذاري از کشورهاي خارجي رايزني شده تا بتوانند ساز و کارهاي آنرا اجرايي سازندو در صورت تأمين اعتبار لازم، تکنولوژي جديدي وارد استان مي شودکه با استانداردهاي جهاني سازگاري داردو مي تواند کمک زيادي به ارتقاء سطح بهداشت و سلامت جامعه داشته باشد.
 پايان پيام/1044/آبان93  

 

تصاویر مرتبط