سه‌شنبه ۱۳۹۳/۰۸/۰۶

رئيس کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر قزوين:

مسجد به پايگاهي براي حل مشکلات مردم تبديل شده است

احياي کارکردهاي مقدس مسجد بنابر تأکيدات دين مبين اسلام و تلاش استاندار، اعضاي شوراي شهرو ديگر مديران شهري و استاني براي حضور در بين مردم و حل مشکلات آنها از مهمترين دلايل براي برگزاري ديدارهاي مردمي در مساجد است.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ حسين صلح جو رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر با اشاره به ديدارهاي مردمي که با حضور استاندار، اعضاي شوراي شهرو مديران استاني و شهري به صورت هفتگي در مساجد قزوين برگزار مي شود، افزود: استاندار قزوين مسجد را به عنوان مهمترين پايگاه براي رسيدگي به مطالبات مردمي از سوي مديران، مسئولان و اعضاي شوراي شهر قزوين برگزيده است.

وي افزود: در اين ملاقاتها، ابتدا امام جماعت مسجد مشکلات محل را مطرح مي کندو بعد، شهروندان به صورت جداگانه خواسته هاي خود را با مديران و اعضاي شوراي شهر در ميان مي گذارند که با هدايت استاندار، هر يک از دستگاههايي که با موضوعات مطرح شده مرتبط هستند، موظف به رسيدگي مي شود.

رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر از نقش محوري اين نهاد و مديران شهري در ملاقاتها و ديدارهاي مردمي صحبت کردو گفت: اعضاي شورا منتخبين مردم هستندو بايد در اين جلسات حضور سازنده و مؤثري داشته باشندو استاندار همواره قدردان اين موضوع بوده است.

وي با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري در رابطه با وظيفه شوراها که امانتداري رأي، مال و زندگي مردم، توجه به مناطق محروم و کمتر توسعه يافته و مقابله با ظلم و بي عدالتي را مطرح مي کنند، ادامه داد: نهادها و دستگاهها بايد به مردم خدمتي صادقانه داشته باشندو شورا با اين ديدگاه در بين مردم حضور مي يابد تا پيگير مطالبات مردم از دستگاهها، سازمانهاي دولتي و شهرداري باشد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين، صلح جو با بيان اينکه ملاقاتهاي مردمي اغلب در مناطق کمتر توسعه يافته رخ مي دهد، ادامه داد: همواره استاندار به برقراري عدالت و توزيع متوازن اعتبارات در کل شهر و نگاه ويژه به مناطق کمتر توسعه يافته و محروم تأکيد داشته و شوراي شهر نيز به اين مهم اهتمام دارد.

وي در ادامه به برخي پروژه هاي شاخصي که در جنوب شهر اجرا شده و يا در دستور کار قرار دارد اشاره کردو گفت: پيگيري اعضاي شوراي شهر و شهرداري براي آماده سازي و بهره برداري از پارک ملاخليلا، توجه ويژه به مساجدو اختصاص اعتبار يک ميلياردو 50 ميليون تومان از بودجه امسال براي ساخت و راه اندازي 7 مسجد وساخت قرائت خانه و کتابخانه در مناطق آپارتمان نشين و احداث بوستان بانوان در مينودر از برنامه هاي مدنظر قرار گرفته است.

رئيس کميسيون فرهنگي احداث پلهاي غير هم سطح امام رضا (ع) و خليج فارس را نيز جزو پروژه هاي عمراني مناطق جنوبي شهر برشمردو افزود: با اعتباري معادل 100 ميليارد تومان و با همت و مشارکت استانداري، شهرداري، اداره کل ميراث فرهنگي و گردشگري، اوقاف و امور خيريه خدمتي ديگر به مردم قزوين صورت مي گيرد.

وي در پايان گفت: مساجد امام حسين (ع) در خيابان شيشه چي، محمد خان بيک در نواب، چهارده معصوم (ع) در محله مجاهد و طاق بهلول در خيابان راه آهن از مساجدي هستند که تاکنون ديدارهاي مردمي در آنها برگزار شده است.      

پايان پيام/ 1043/آبان93

تصاویر مرتبط