شنبه ۱۳۹۳/۰۷/۱۹

غياثوند، عضو کميسيون فرهنگي شوراي شهر تأکيد کرد:

تلاش براي درک عمقي جامعه از فلسفه عاشورا

عضو کميسيون فرهنگي شورا با تأکيد بر اينکه بايد تلاش کرد تا جامعه تعاليم ديني و فلسفه قيام عاشورا را به صورت عمقي درک کند گفت: مهمترين پيام عاشورا امر به معروف و نهي از منکر بود، امري که تعالي جامعه، در گرو اجراي آن است.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ حسين غياثوند در جلسه کميسيون فرهنگي با دستور کار ساماندهي عزاداري ها با اعلام اين مطلب افزود: امام حسين (ع) براي زنده نگاه داشتن دين و امر به معروف و نهي از منکر قيام کرد و مقابل دشمن جنگيد.

وي در اين جلسه خطاب به ديگر اعضاي کميسيون و شوراي اطلاع رساني شهرداري، عنوان کرد: امسال بنام اقتصاد و فرهنگ نامگذاري شده است، سالي که در حوزه فرهنگي، نبايد به دنبال کارهاي کليشه اي بود.

غياثوند با تأکيد بر اينکه متوليان حوزه فرهنگي و اطلاع رساني شهرداري بايد روي مباني عميق فرهنگي کار کنند، ادامه داد: تشکيل يک شورا براي تدوين محتوا و نظارت بر مطالب ابزارهاي تبليغاتي که قرار است در شهر به نمايش گذاشته شود، اقدامي مثبت و درخور توجه است.

وي که رياست کميسيون شهر سازي را نيز بر عهده دارد، ادامه داد: اتحاد بين مجموعه ها و سازمانهاي شهرداري بسيار مهم است و سازمان فرهنگي ورزشي و زيبا سازي در اجراي برنامه هاي مناسبتي فرهنگي و ديني و فضا سازي شهر، متحمل زحمات زيادي مي شوند که اگر پاي کار نباشند، انصافا کارها بر زمين مي ماند.

اين عضو شورا با اشاره به فرارسيدن ماه محرم و آغاز عزاداري ها، افزود: در اين ايام هيأتهاي مذهبي در برگزاري مراسمهاي مذهبي از نقش محوري برخوردارند و چرخه ي کمک به آنها نبايد درگير بروکراسي اداري شود.

عضو کميسيون فرهنگي شورا همچنين با تأکيد بر هر چه معنوي کردن فضاي شهر به خصوص در محرم و صفر اضافه کرد: جامعه بايد به سمتي برود که عزاداري و توسل به ائمه اطهار تنها براي حاجت گرفتن و ثواب بردن نباشد و بلکه شناخت خود را از آنها بيشتر و در جهت گام برداشتن در راه سعادتي که اين بزرگواران رفتند، تلاش کنند.

پايان پيام/1018/مهر93

تصاویر مرتبط