چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۷/۱۶

مجابي، رئيس كميسيون بهداشت، سلامت و محيط زيست شوراي شهر تأكيدكرد:

ضرورت تهيه پيوست بهداشت و سلامت براي پروژه هاي شهري

رئيس كميسيون بهداشت، سلامت و محيط زيست شورا گفت: شوراي چهارم از شهرداري خواسته در كنار تهيه پيوست فرهنگي و اجتماعي براي پروژه هاي عمران شهري، پيوست بهداشت و سلامت را تعريف كند.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ سيد كاظم مجابي افزود: شوراي چهارم از بدو فعاليت خود تأكيد داشت كه شهرداري تنها نبايد در حوزه هاي فيزيكي و سخت افزاري فعاليت داشته باشد، وقتي شعار قزوين در مسير تحول مطرح مي شود بايد در همه ي زمينه ها شرايط را براي تغيير ايجاد كنيم تا شهروندان نتايج حاصل از اين اقدام را در شهر شاهد باشند.

مجابي تأكيد كرد: معتقديم در زندگي شهري بايد مقابل موانع و اتفاقاتي كه بهداشت و سلامت شهروندان را به خطر مي اندازد،ايستاد و اگر مشاركت مردم در اين بخش صورت نگيرد، موفق نخواهيم بود، پيوست بهداشت و سلامت كمك مي كند تا قبل از طراحي و شروع به كار پروژه اي، موقعيت منطقه از جنبه هاي مختلف زيست محيطي مورد ارزيابي قرار بگيرد و پروژه اي به دور از عواقب منفي در شهر اجرايي شود.

وي از راه اندازي كميسيون بهداشت، سلامت و محيط زيست شورا كه پيش از اين در قالب كميته فعاليت مي كرده خبرداد و افزود: در اين كميسيون تصميم گيري شد تا در پروژه هاي شهري به موضوع سلامت، بهداشت و آثار زيست محيطي آنها توجه شود، كار ريشه اي كه انجام آن نتايج مثبتي در شهر خواهد داشت.

رئيس كميسيون بهداشت و سلامت شورا جمع آوري متكديان و زباله گردها و تفكيك زباله از مبدأ را از مهمترين دستاوردهاي اين كميسيون اعلام كردو گفت: مراكزي كه به شكل غير قانوني در حوزه جمع آوري، خريد و فروش زباله فعاليت مي كردند نيز جمع آوري شدند.

وي با اشاره به جلساتي كه اين كميسيون با ديگر دستگاهها برگزار كرده است، افزود: با سازمان محيط زيست، دانشگاه علوم پزشكي، مركز بهداشت، سازمانهاي ميادين، ميوه و تره بار، فضاي سبز، مديريت پسماندها و "طرح محله ما" سازمان فرهنگي ورزشي كه يكي از برنامه هاي آن پرداختن به موضوع سلامت محله هاست، همكاري هايي انجام شده است.   

مجابي يادآورشد: با همكاري تعدادي از تشكلهاي مردمي از جمله خانه مشاركت سلامت جلساتي براي همفكري و هم افزايي برگزار كرديم كه برپايي نمايشگاه سلامت از دستاوردهاي اين نشست ها بود.

بنابر گزارش روابط عمومي شوراي شهر، مجابي با بيان اينكه اين طرح براي اولين بار است كه در كشور برگزار مي شود و در آن، همه دستگاههايي كه به صورت مستقيم و غير مستقيم در حوزه بهداشت و سلامت اثر گذار هستند مشاركت دارند.

وي يكي از مهمترين اهداف اين نمايشگاه را افزايش سطح آگاهي مردم در حوزه سلامت دانست و اعلام كرد: اين نمايشگاه اواخر مهر ماه با مشاركت بيش از 30 دستگاه دولتي و غير دولتي و سازمانهاي وابسته به شهرداري قزوين برپا مي شود.

مجابي در رابطه با نمايشگاه توضيح و ادامه داد: به عنوان نمونه از سازمان تبليغات خواسته شده آيات و احاديث مرتبط با حوزه سلامت را در قالب يك مجموعه آماده سازند و نيز به همت حوزه ورزش سازمان فرهنگي ورزشهاي محرك و داراي فعاليت بدني كه حالا به دست فراموشي سپرده شدند، به بازديد كنندگان معرفي خواهد شد.

اين عضو شوراي شهر ضمن اينكه از برپايي نمايشگاه كتاب مرتبط با موضوع سلامت خبر مي داد، افزود: اداره كل استاندارد، محيط زيست، دستگاههاي خدمات رسان مثل آب و فاضلاب، برق و گاز و ديگر سازمانهاي شهرداري هريك پايكار مي آيند و وظايفي را انجام مي دهند.

پايان پيام/1010/ مهر93               

تصاویر مرتبط