جمعه ۱۴۰۰/۰۳/۱۴

صدور پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار قزوین به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام‌ ۱۵ خرداد

حکمت اله داودی رئیس شورای اسلامی شهر و سیاوش طاهرخانی شهردار قزوین در پیامی ۱۴ خرداد سالروز عروج ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد را تسلیت گفتند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوین؛ متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

 سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) یادآور مبارزات انقلابی و مجاهدت‌های روشنگرانه بزرگ‌مردی است که با ایمان، صلابت، شجاعت و اراده‌ای راسخ توانست در مقابل نظام ظالمانه استعمار خارجی و استبداد شاهنشاهی، انقلاب بزرگ اسلامی ملت ایران را رقم زند، انقلابی که نویدبخش پیروزی مستضعفین بر استکبار جهانی باشد.

نیمه خرداد سالروز بزرگداشت قیامی مردمی علیه جور و بیداد زمانه و سرآغاز نهضتی عظیم برای مقابله با استبدادی بود که فروپاشی رژیم پهلوی و پایان بخشیدن به سلطه قدرت‌های مزدور را در کشور رقم زد.
مردم مؤمن و انقلابی در ۱۵ خرداد، یکپارچه و منسجم، لبیک گویان به فرمان رهبری آزاده و خردمند به میدان آمدند و قیامی را به پا کردند که نقطه عطف انقلاب اسلامی در سال‌های بعد شد.

امام خمینی (ره)، با بصیرت و اندیشه بیکران خود، طلایه‌دار اسلام زنده و پویا در اندیشه و عمل بود و پیروزی انقلاب اسلامی که رهبری آن را بر عهده داشت در میان انقلاب‌های آزادیخواه و عدالت خواه جهان، بی‌نظیر و شاخص بود و تا امروز در تاریخ، هیچ جنبش و انقلابی را نمی‌توان یافت که تا این حد تأثیرگذار و مردمی باشد.

داغ وداع با پیر و مراد ملّت ایران، با انتخاب شایسته فرزند خلف آن امام (ره)، برای کشتی‌بانی کشتی عظیم انقلاب اسلامی، آرام گرفت و سپاس خدای را که در اوج و غلیان سوز فراق آن رحیل بی‌بدیل، انتخاب مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (حفظه الله) دگربار نور امید را در دل‌های داغدارمان تجلی بخشید.


اینجانبان سی و دومین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران را به تمامی آزادی خواهان و مسلمانان جهان به ویژه مردم شریف قزوین تسلیت عرض می‌کنیم و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد و تجدید بیعت با آرمان‌های امام (ره)، اعتلای نظام مقدس و سرافرازی ایران اسلامی را تحت فرامین و منویات رهبر فرزانه انقلاب از درگاه خداوند متعال مسئلت داریم.

حکمت اله داودی ، رئیس شورای اسلامی شهر قزوین

سیاوش طاهرخانی، شهردار قزوین

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط