شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۱

نایب رییس پارلمان محلی قزوین

املاک شهرداري با دقت بیشتری قيمت گذاري شود

کارشناسی و قیمت گذاری املاک شهرداری قزوین واقعی و به روز نیست و باید شهرداری دراستفاده از کارشناسان رسمي تجدید نظر کند

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلما ن محلی قزوین در جلسه شورا، ضمن تبریک فرارسیدن ایام اله دهه مبارک فجر، گفت: درمیان رهبران سیاسی جهان تا به امروز کمتر شخصیتی به جامعیت امام خمینی (ره) ظهور کرده است، شخصیتی استثنایی که توانست از یک جمع پریشان، یک امت متحد بسازد و بزرگترین انقلاب قرن را برپاکند.

وی ادامه داد: به دلیل همین جامعیت بود که صدها هزارنفر جان و مالشان را فدای راهش کردند و میلیونها نفر با شرکت در تشییع پیکر بنيانگذار کبیر انقلاب اسلامي، ایشان را بدرقه کردند.

عبدالرزاقی در ادامه جلسه، با اشاره به برخی کارشناسی های صورت گرفته در خصوص قیمت گذاری املاک گفت: برخی کارشناسان رسمي که در شهرداری قزوین به کارگرفته شده اند، براساس قیمت های روز ،کارشناسی و قیمت گذاری انجام نمی دهند که باید شهرداری قزوین از این کارشناسان استفاده نکند.

وی همچنین در خصوص لایحه ساماندهی حاشیه کانال آبرسانی گفت: این اقدام کار ارزنده ای است که می تواند در بهبود سیما و منظر شهری موثر باشد و براساس نظر کمیسیون مربوطه، فاز اول آن مطابق با آیین نامه های مالی شهرداری اجرا شود و در صورت موفقیت و خروجی مطلوب فازهای بعدی تعریف شده و به اجرا درآید.

عبدالرزاقی همچنین با تاکید بر ضرورت احقاق حقوق شهرداری قزوین، به سهم ۴۰ درصدی شهرداری قزوین از درآمد شرکت نمایشگاههای بین المللی اشاره کرد وگفت: در همه مشارکتهایی که با دستگاههای بالادستی داشتیم، متضرر شدیم، به عنوان نمونه قراربود ۴۰ درصد درآمد شرکت نمایشگاه های بین المللی ،به شهرداری قزوین تعلق گیرد؛ اما از سال ۸۹ تاکنون ریالی به شهرداری قزوین پرداخت نشده و این در حالی است که زمین این مجموعه و پروانه ساخت آن از سوی شهرداری قزوین تامین شده است.

وی افزود: در خصوص مرکز دفن بهداشتی_ مهندسی زباله در محمدآباد هم چنین وضعیتی داریم، زمانی این مرکز را از شهرداری قزوین تحویل گرفتند و حالا که شرایط خوبی ندارد، دوباره به شهرداری قزوین برگردانده شده است.
 
پایان پیام/

تصاویر مرتبط