سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد؛

ضرورت بروز رسانی تجهیزات آتش نشانی و لحاظ آن در بودجه سال آینده شهرداری قزوین

شهرداری قزوین ضمن توجه به امکانات و تجهیزات آتش نشانی، نسبت به تزریق اعتبار یک میلیارد تومانی ایستگاه آتش نشانی شهرک دانش برای اتمام و افتتاح آن اقدام کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین ؛زهرا یوسفی رییس کمیسیون خدمات شهری پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا با تاکید بر این مطلب اظهار داشت: سی ام دی ماه سالروز حادثه تلخ آتش سوزی ساختمان پلاسکوی تهران در سال ۹۵ و کشته و مصدوم شدن تعداد زیادی از هموطنان ماست؛ معمولا هرگاه بحرانی اتفاق می افتد، افکار همه مردم و نگاه مسئولین به سمت بسیج نیرو و امکانات برای تامین زیر ساخت‌ها و تجهیزات و ایمن سازی شهر و خانه ها معطوف می شود اما پس از مدتی کوتاه این موضوع به فراموشی سپرده می شود.

 وی افزود: امسال متاسفانه درآمد شهرداری تحت شعاع بیماری کرونا و وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه شرایط خوبی نداشت و اعتباری که برای تجهیزات آتش نشانی در نظر گرفته شده بود تخصیص داده نشد و با توجه به اینکه طبق آمار اداره کل مدیریت بحران استانداری قزوین از استان‌های حادثه خیز کشور بوده و ۲۵ نوع از بلایای طبیعی را در استان قزوین داشته ایم هر زمان باید آماده رویارویی با اتفاقات و حوادث در شهر باشیم .

یوسفی تاکید کرد: در صورت امکان این اعتبار در ماههای پایانی و در صورت عدم امکان در بودجه سال آینده سازمان آتش نشانی قزوین برای تهیه تجهیزات و امکانات ضروری و به روز رسانی خودروها و همچنین توسعه ایستگاهها دیده شود و خرید نردبان جدید آتش نشانی نیز در دستور کار قرار گیرد .

وی ادامه داد: همچنین اگر یک میلیارد تومان به پیمانکار پروژه ایستگاه آتش نشانی شهرک دانش تزریق شود ساختمان در انتهای امسال به بهره برداری می رسد.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط