سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰

رییس کمیسیون مالی _اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین :

هزینه های مالی در سیستم حسابداری شهرداری قزوین لحاظ شود

یکی از ضعف‌های سیستم حسابداری شهرداری نادیده گرفته شدن هزینه مالی است در صورتی که در حسابداری صنعتی هزینه های مالی بطور جداگانه منظور می گردد لازم است، نحوه حسابداری شهرداری اصلاح شود تا بتوان سود و جرائم تاخیر وامها را دقیقا محاسبه کرد.

فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی _اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه شورا که با دستورکار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، با اشاره به تعیین تکلیف وضعیت بدهی های شهرداری قزوین به بانک شهر اظهار داشت: باید تدبیری اتخاذ شود تا کلیه بدهی ها به موقع و یکجا پرداخت شود یا قبل از سررسید استمهال گردد ؛ چراکه در غیراینصورت جرایم تاخیر علاوه برسود متعلقه همواره وجود خواهد داشت.

وی درخصوص لایحه استمهال تسهیلات دریافتی شهرداری قزوین از بانک شهر گفت: در کمیسیون مالی_ اقتصادی این موضوع بررسی و مقرر شد ۸۱ فقره تسهیلات دریافتی برای پیمانکاران و ٦ فقره وام مربوط به سازمانهای شهرداری و یک فقره وام سازمان همیاری با حداقل سود ممکن، از صفر تا دو درصد به مدت یکسال استمهال شود اما اوراق مشارکت دریافتی در سال ٨٩، ظرف یکماه تعیین تکلیف گردد.

وی افزود: همچنین ظرف مدت یک ماه شهرداری قزوین موظف گردید نسبت به تعیین تکلیف اوراق که به تسهیلات تبدیل گردیده و دارای اختلاف محاسباتی سنگین بین بانک و شهرداری می باشد را بررسی و به شورا اعلام کند.

فصیحی رامندی همچنین با اشاره به میزان رشد تورم در بخشهای مختلف اقتصادی گفت: در بخش طلا و سکه، بورس، ارز و مسکن طی۱٠سال گذشته نشان می دهد مسکن و دیگر بخشها رشد بسیار بالاتری از بهره بانکی داشته است.

وی تاکید کرد: در گذشته با فروش املاک مشکل بدهی های شهرداری حل نمی شد و اگر شهرداری سه سال پیش املاک را می فروخت جایگزین مبلغ بدهی ها هم نمی شد؛ اما درحال حاضر املاک رشد خوبی داشته است و می توان با فروش قسمتی از انها به قیمت واقعی مشکل بدهی بانک شهر را حل کرد.
 

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط