سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰

دبير شوراي اسلامي شهر قزوين:

اساسنامه سازمان باغستان از وزارت کشور مجوز ندارد !

وجود باغستان سنتنی یک ویژگی منحصر به فرد قزوین است و باید به منظور برخورداری از حمايت هاي ملي و بين المللي موضوع اخذ مجوز اساسنامه سازمان باغستان سنتی از وزارت کشور تبين و پيگيري شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه شورا با تاکید بر این مطلب اظهار داشت: وجود باغستان سنتی در قزوین منحصر به فرد است و باید سازمان باغستان سنتی مصوبه اساسنامه اش را از وزارت کشور دریافت کند.

وی افزود: شهری مانند یزد بافت تاریخی دارد و اين موضوع توانسته در استفاده از مزایا و تسهیلات بافت تاریخی تاثیر بسزایی داشه باشد ولي هنوز وجود باغستان سنتي كه ميراث طبيعي قزوين است به خوبي تبيين نشده است .

به گفته دبیر پارلمان محلی قزوین، اساسنامه سازمان باغستان سنتی قزوین در ادوار شوراها ایجاد شد و اگر قرار است این اثر طبیعی ثبت ملی شود و اعتبار ملي و بين المللي براي حفظ و باغستان و حمايت از باغداران سنتي داشته باشد، باید اساسنامه سازمان باغستان سنتی قزوین مصوبه اش را از وزارت کشور اخذ کند.

وی همچنین در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی لایحه تملک خانه تاریخی مظاهری اختصاص داشت، گفت: ضرورت دارد این فضا برای نمایشگاه یاس یاسین که یک فرصت بین المللی در موضوع خوشنویسی برای شهر قزوین به شمار می رود، اختصاص یابد.
 

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط