سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین خواستار شد؛

ضرورت حمایت مالی از باغستان سنتی قزوین

به منظور حل مشکلات باغداران به ویژه در ایام آبیاری یخ آب زمستانه، حمایت مالی از سازمان باغستان سنتی قزوین ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا با بیان این مطلب اظهار داشت: در شرایطی که با کمبود منابع مالی در سازمانهای شهرداری روبه رو هستیم سازمان باغستان سنتی به دلیل خودکفا بودن بیشتر با موضوع بحران بودجه روبه روست و باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی افزود: از ۱۵ دی ماه آبیاری باغات سنتی قزوین آغاز شده و باغداران برای پاکسازی نهرها و دریچه ها به خدماتی نیاز دارند که در این خصوص لازم است تا مبلغ یکصد میلیون تومان به منظور رفع مشکل باغداران مساعدت شود.

عبدالرزاقی در ادامه جلسه در خصوص تعیین تکلیف بدهی های شهرداری قزوین به بانک شهر گفت: در این خصوص باید سریعتر وارد عمل شد؛ چراکه اگر این بدهی ها پرداخت نشود در پایان این دوره از شوراها رقم کل بدهی به ۸۰۰ میلیارد تومان هم خواهد رسید.

وی همچنین در خصوص تعیین تکلیف فروش برج های نیمه کاره شهرداری قزوین گفت: اگر این روند طولانی شود اسکلت ها از بین خواهد رفت و استحکام بنا برای ادامه پروژه نخواهد گرفت که باید نگران این موضوع هم بود.

وی از شهرداری قزوین خواست تا تعاونی مسکن شهرداری قزوین در این قضیه ورود کند و در این خصوص گام های مثبتی برداشته شود.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر در رکود بازار مسکن به سر می بریم .

وی خواستار تعیین تکلیف وضعیت پرداخت بدهی ها و برج های نیمه کاره شهرداری قزوین شد و گفت: اعضای شورا ناظر بر عملکرد مجموعه مدیریت شهری هستند و باید شهرداري قزوین دراین خصوص تدبیر کند تا با ارائه راهکاری این مشکلات حل شود.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط