سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۲۵

فصیحی رامندی:

شورای شهر باید به حسابهای شهرداری دسترسی داشته باشد

برای نظارت عالیه و خوب لازم است تا شورا به حسابهای شهرداری و صدور چک ها دسترسی سیستمی داشته باشد، در غیراینصورت نظارت شورا به روز نخواهد بود.

 فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی _ اقتصادی پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا با اشاره به گزارش حسابرسی سال ۹۷ شهرداری قزوین و بررسی آن در کمیسیون متبوعش اظهار داشت: عملکرد سال ۹۷ شهرداری قزوین توسط موسسه حسابرسی مشروط اعلام شده و با بررسی اسناد و موارد حسابرسی، مبانی مشروطیت طی ١٩ بند اعلام گردیده و ٢١ مورد هم بعنوان تذکر و یادآوری جهت اطلاع و رسیدگی به شورای اسلامی شهر قزوین اعلام شده است.

 وی تاکید کرد: باید عمدی بودن یا سهل انگاری تخلفات و اشتباهات موجود در گزارشی حسابرس به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

فصیحی رامندی افزود: شورای شهر باید با دسترسی به حساب های شهرداری و صدور چک ها، نظارت عالی و مطمئن به عملکرد حوزه مالی شهرداری داشته باشد.

 رییس کمیسیون مالی _ اقتصادی پارلمان محلی قزوین با تاکید بر اینکه باید با نگاه واقع بینانه به موضوع حسابرسی برخورد کرد، افزود: بیش از ۹۵ درصد همکاران شهرداری نیت بدي در کارها ندارند؛ بلکه ممكن است اشتباه و تخلف براثر بی توجهی وسهل انگاری رخ داده باشد.

وی همچنین یادآور شد: به منظور به روز شدن حسابرسی سالانه شهرداری قزوین ، سالهای ۹۸ و ۹۹ به طور همزمان حسابرسی می شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، همچنین از شهرداری خواست تا قرارداد پروژه سیتادیوم را به شورا ارائه کند تا مورد بررسی بیشتری قرار گیرد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط