سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۱

فصیحی رامندی:

املاک واگذار شده در دوره قبلی شورا به قیمت روز بوده است

نباید به دلیل نبود مشتری برای ستاره پونک ، این پروژه را زیر قیمت واگذار کرد.

 فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی_ اقتصادی پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا پیرامون مصوبه واگذاری پروژه ستاره پونک، گفت: با واگذاری این پروژه به دلیل غیر واقعی بودن قیمت آن مخالفم؛ چرا که معتقد هستم این پروژه قیمت بالاتری دارد.

وی افزود: اینکه افکار عمومی در خصوص این مصوبه چه برداشت و نظری دارند به اظهارات بنده در رسانه ها ربطی ندارد و در اظهاراتم خطا و یا سوء ظنی متوجه فردی نبوده است.

این عضو شورا با بیان اینکه هر كسي حق دارد اظهار نظر کند، گفت: چرا نباید اظهار نظر دیگری را تحمل کنیم وقتی مصوبه ای در صحن به تصویب می رسد، ممکن است به تایید مراجع بالادستی برسد و یا اینکه رد شود.

فصیحی رامندی در بخشی از سخنانش در پاسخ به اظهارات یکی از اعضای شورا پیرامون واگذاری املاک در دوره قبلی شورا گفت: اگر ملکی واگذار شده براساس قیمت روز و نظر کارشناسان بوده است که در شورا تصویب شده و یا اگر هم تصویب نشده براساس مجوزی که به شهردار داده بودند انجام شده است.

رییس کمیسیون مالی_ اقتصادی پارلمان محلی قزوین، خاطرنشان کرد: اگر می گویم پروژه ستاره پونک را واگذار نکنید معتقدم ۴۵۰ میلیاردتومان ارزش دارد و ۱۲۰ میلیارد تومان زیر قیمت واگذار می شود و اصلاً توجیه پذیر نیست که به خاطر اینکه مشتری نیست به منافع عمومی ضرر بزنیم.

وی در خصوص واریز ۷۰۰ هزار دلار در برنامه جهانی شدن قزوین گفت: این موضوع کارگروه استانی دارد و در شورای برنامه ریزي استان و کارگروه زیربنایی استان به تصویب رسید و استاندار و نمایندگان همه حضور داشتنند و این پول از اعتبارات استانی پرداخت شده و به شورا ربطی ندارد.

فصیحی رامندی ادامه داد: اینکه وام گرفته و پروژه ساخته شود، شاید از جهاتی روش خوبی نباشد؛ اما ۲۰ پل که در سطح شهر ساخته شده در برابر پروژه های شهری کار مثبتی بود.

وی تصریح کرد: در سال گذشته ۱۶۰ میلیارد تومان برای ستاره پونک قیمت گذاری شد، درحالیکه امسال ۳۲۹ میلیارد تومان قیمت گذاری شده است؛ بنابراین اگر ما وام را بدهکار باشیم در برابر تورم، باز ٢٠ درصد سود کرده ایم به عبارت دیگر اگر وام بماند ضررش کمتر از چیزی است که قيمت ملک بالا می رود.

رییس کمیسیون مالی_اقتصادی شورا همچنین در خصوص تملک پلاک های طرح امامزاده حسین(ع) گفت: به نظر بنده باید این لایحه به تصویب برسد تا هر چه زودتر ساکنان محله امامزاده حسین (ع) تکلیفشان روشن شود و از گرفتاری رهایی یابند.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط