سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۱

احد چگینی:

مردم محله دباغان در بیغوله زندگی می کنند

محله دباغان به بیغوله و مخروبه تبدیل شده است و با وجود اینکه در گذشته جلسات مختلفی برای حل این مشکل در این محله توسط مسئولین استانی برگزار شد؛ اما نتیجه بخش نبود و اعتبارات صرف تملک در قسمتهایی شد که ضرورت نداشت.

 احد چگینی رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا با اشاره به لایحه ادامه تملک طرح آستان مقدس امامزاده حسین(ع) و قرارداد با کارگزاری جدید طبق مصوبه استانداری، گفت: شورا براساس قانون و آیین نامه خود عمل باید کند؛ شورا کارگزار استانداری نیست که دستوراتش را به ما ابلاغ می کند .

وی خواستار ارائه توضیحات بیشتر در خصوص وضعیت شرکت پیمانکار قبلی تملک طرح امام زاده حسین(ع) ، دلایل عدم همکاری، مدت قرارداد و نحوه واگذاری این پروژه به پیمانکار جدید شدوافزود: شهرداری باید پروژه های خود را براساس ماده ۸۰ قانون شوراها وبر اساس آئین نامه مالی شهرداری ها واگذار نماید.

چگینی خاطرنشان کرد: با ورود ناقص دولت در این پروژه
بالغ بر ۱۵ سال از کلنگ زنی آن می گذرد و باعث شده تا ویرانه های اطراف امامزاده حسین (ع ) ویرانه تر شود؛ اگر واقعا عزم جدی برای ساماندهی این محله وجود دارد، حرفی نیست؛ اما اگر سطح این کوچه و خیابان های این محله را حتی آسفالت نماییم به دلیل وجود چاههای جذبی شاهد افکن چاه خواهیم بود و معضلات جانی در پی خواهد داشت.

وی همچنین تاکید کرد: باید در واگذاری و قرارداد ها منافع شهر و قوانین بالادستی را لحاظ کنیم نه اینکه استانداری برای ما تعیین تکلیف کند.

این عضو شورا با بیان اینکه در واگذاری پروژه تملک طرح امامزاده حسین(ع) به شرکت جدید آیین نامه های مالی شهرداری زیر پا گذاشته شده و قانون رعایت نشده است، افزود: این واگذاری براساس آیین نامه مالی شهرداری غیر قانونی و تخلف اداری است.

احد چگینی خاطر نشان کرد: نباید به قول های شفاهی برخی از مسئولین در وزرات راه و شهرسازی برای تخصیص اعتبار در تملک طرح توسعه امامزاده حسین(ع) دلخوش کنیم آن هم مدیری که چند ماه بیشتر از عمر کاری باقی نمانده است شهرداری باید براساس قوانین بالادستی و قوانین خود اقدامات خود را انجام دهد نه چیز دیگری.

وی همچنین خواستار شفاف سازی شهرداری قزوین درخصوص دریافت چند قطعه زمین برای اجرای این پروژه از سوی اداره کل راه و شهرسازی شد.

وی در بخش دیگری از این جلسه و با اشاره به اينكه نطق یکی از اعضای شورا به پاسخ سایر اعضا منتهی شد، اظهار داشت: در جلسات مباحث طوری عنوان می شود که در اذهان مردم شوراها را تضعیف می كند ؛ بنابراین نباید با طرح برخی از موضوعات شان شورا را زیر سوال ببرند.

به گفته وی، شورا در یک فضای شیشه ای قرار دارد و اینگونه که برخی همکاران به صورت هم چنگ های سیاسی می زنند، باعث بی اعتمادی مردم به نهاد شورا می شود.

احد چگینی تصریح کرد: هر موضوعی را باید براساس اقتضای زمانش بررسی کرد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط