سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۱

سیده منیره قوامی:

احداث كمربندي از پشت باغات سنتي يك ضرورت است

چندين هكتار از باغات سنتي قزوين به دليل احداث جاده نسيم شمال به جاي احداث كمربندي از پشت باغات آسيب ديده است.

سیده منیره قوامی سخنگو و رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا با بیان این مطلب، تاکید کرد: باید اداره کل راه و شهرسازی، احداث کمربندی شهر قزوین را در دستور کار و مورد توجه قراردهد؛ چرا که طی سالهای گذشته دراثر این بی توجهی چندین هکتار از باغستان سنتی قزوین از بین رفته است.

وی در ادامه در خصوص لایحه عقد قرارداد با کارگزاری جدید در طرح توسعه آستان مقدس امامزاده حسین (ع) گفت: ما متولی خوبی برای امامزاده حسین(ع) نبودیم و این وضعیت که دراین محله ایجاد شده، در شان مردم شهر قزوین نیست.

قوامی با بیان اینکه شهر قزوین، شهر چهار انبیا و دروازه بهشت است گفت: نباید اشتباه گذشته را تکرار کنیم؛ بلکه باید مسئولین شهری در این خصوص تدبیری بیندیشند و طرح سبک تر و محدودتری را دراین محله اجرا کنند.

وی همچنین در خصوص عقد قرارداد با کارگزاری جدید در این طرح، گفت: معنی کارگزار این است که با اعتبار خود واردعمل شده و کار تملک را انجام دهد نه اینکه پول به کارگزار داده شود و پس از کسر سه درصد اقدام به تملک کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین همچنین با اشاره به مصوبه استانداری در خصوص واگذاری امور مربوط به تملک در طرح توسعه آستان مقدس امامزاده حسین(ع) به کارگزار جدید گفت: نبايد استانداري تصمیم گيري كرده و سپس به ما ابلاع کند، این کار درستی نیست و باید شان شورا حفظ شود.

قوامی همچنین، ضمن محکوم کردن ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای کشورمان خاطرنشان کرد: ترور نخبگان از زشت ترین و منفورترین ترورهاست که مانند بمب اتم آثارش تا نسلها باقی می ماند و امیدواریم عاملان وآمران این جنایت به سزای اعمال خود برسند.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط