سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۱

مهدیه سادات قافله باشی:

تسريع در تملکات طرح ساماندهی آستان مقدس امامزاده حسین (ع)

به منظور ساماندهی و تعیین تکلیف ساکنان محله امامزاه حسین (ع) لازم است تا هر چه سریعتر تملک پلاکهای باقیمانده در طرح انجام شود.

به گزارش روابط عمومی شورا ی اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا، گفت: یکی از اشتباهات گذشته، طرح توسعه جنوب شهر و دخالت در بافت محله و سکونت مردم بوده که باعث گرفتاری خانواده های بسیاری شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۶۲ پلاک مسکونی در این طرح وجود دارد و مابقی پلاکها نیز تخریب شده و فضای نا امنی برای شهر ایجاد کرده است.

قافله باشی با بیان اینکه در شهر قزوین دو شرکت امتیاز حمایت و کار در بافتهای تاریخی و فرسوده را دارا هستند، افزود: شرکت عمران و مسکن سازان و سازمان نوسازی و بهسازی شهر قزوین در این حوزه می توانند فعالیت کنند.

دبیر شورای اسلامی شهر قزوین، همچنین از تخصیص اعتبار توسط وزارت راه و شهرسازی در این حوزه خبر داد و گفت: به گفته نمایندگان مجلس قرار است مبلغ ۸٤ میلیارد تومان برای تملک فضاها و صحن آستان مقدس امامزاده حسین(ع) بودجه تعیین شود و از طرفی اگر شرکتهای کارگزاری سهامدار نباشند پولی به حساب شرکت واریز نخواهد شد.

به گفته رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین، با توجه به اینکه هر روز شاهد نوسانات قیمت زمین هستیم با این اعتبار هم نمی توان کار تملک را به اتمام رساند؛ اما درخواست دارم هرچه زودتر کار تملک انجام شود تا ساکنان این محله از گرفتاری و بلاتکلیفی خلاص شوند.

وی همچنین گریزی به موضوع تملک خانه عارف زد و گفت: متاسفانه طی ۴ سال گذشته هنوز شهرداری قزوین نتوانسته است نسبت به تملک خانه عارف اقدام کند.

قافله باشی تاکید کرد: اگر واقعا کارگزار جدید می تواند کار تملک را انجام دهد و آن اعتبار هم از سوی وزارت خانه تامین می شود، تقاضا می کنم با این لایحه موافقت شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در بخش دیگری از سخنانش ترور دانشمند هسته ای کشور سردار شهید فخری زاده را محکوم کرد .

 وی همچنین به روز جهانی معلولان اشاره و اظهار امیدواری کرد: شهر را طوری بسازیم تا همه شهروندان در آن زندگي کنند و شهری امن برای همه داشته باشیم.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط