سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۱

سعيد دقيقي:

گذشته افراد چراغ راه آینده است

سعید دقیقی رییس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین در نطق پیش از دستور خود در سی امین جلسه پارلمان محلی قزوین، سخن خود را با استعانت از خداوند بزرگ و بخشنده و با محکومیت ترور ناجوانمردانه دانشمند بزرگ کشورمان شهید محسن فخری زاده آغاز کرد.

دقیقی با بیان اینکه بی تردید جوانان این سرزمین با عشق به شهادت و خدمت راه این شهید و دیگر شهدای هسته ای را ادامه خواهند داد به بیان برخی از موضوعات که از مطالبات به حق شهروندان بوده پرداخت.

دقیقی با بیان فرازی از فرمایش حضرت علی(ع) در دعای کمیل، بر لزوم خدمت بی منت و خداپسندانه برای مردم شریف شهر قزوین و نواحی منفصل، به خصوص جوانان آینده دار و مستعد سرزمین شهید رجایی و شهید بابایی تاکید کرد.

دقیقی افزود: اکنون که در سال پایانی شورا می خواهم با همان شدت و علاقه از خدمت صادقانه و ترجیح منافع مردم بر هر چيزی سخن بگویم، باور دارم گذشته افراد چراغ راه آینده است. اگر می گویم به عهد و پیمان ام با مردم برای پاکدستی، صداقت و حفاظت از بیت المال کوتاهی نکرده و پایبند بوده ام، گذشته ام در سالهای پیشین شورای پنجم با عنایت خدا شفاف و روشن است و کوشیده ام درحد توان فرزند خلفی برای مادر و پدر فرهنگی ام و جوانانی که با هزار امید و آرزو به بنده رای داده اند باشم.

وي ادامه داد: خدای بزرگ را شاهد می گیرم آن چه امروز بر زبان می آورم، با توجه به همه مشکلات مردم و دردهای روزگار، به حق سیاسی نیست. نمی خواهم امروز بگویم این جناج سیاسی بد و یا آن جناح سیاسی خوب است، می خواهم یک بار برای همیشه از همه علاقه مندان واقعی و دلسوز توسعه شهر قزوین خواهش کنم بیاییم با هم براساس منافع مردم سخن بگوییم و عمل کنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: روزی بر این صندلی ها مردان و زنان بزرگی تکیه زدند، چه کسی می تواند از سلامت حاج عباس ظاهری، شجاعت حاج عباس نیکویه، صداقت دکتر بهشتی سرشت و دکترفامیلی و دلسوزی همسر غیور شهید بابایی و خانم مه جبین ابوترابی سخن نگوید، جز آن که می خواهد با فرافکنی و نگاه پوپولیستی مردم این شهر را فریب دهد.

دقیقی اضافه کرد: از همین رو در این مسیر از تشکل های فعال دانشجویی استان، جوانان فعال در حوزه های مجازی، بچه های با وجدان مذهبی و هیاتی، ائمه محترم جماعات به خصوص روحانیون جوان و مخلص فعال جنوب شهر و همه افراد دلسوز می خواهم نسبت به مطالب ایراد شده حساسیت زیادی به خرج دهند، نه برای تخریب فلان فرد و گروه؛ بلکه برای آن که از اتفاقات درس بگیریم و بر پایه دانش و دانایی آینده ای بهتر با تصميمات خود برای شهرمان متصور باشیم.

رییس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین گفت: مگر می توانیم خدمات دکتر نصرتی و همکاران شریف شهرداری را نادیده بگیریم و بگوییم فقط ما کار کرده ایم و بقیه نه؛ اما آیا درست است، آن چه ما انجام می دهیم، صحیح مطلق تلقی شود و آن چه دیگران انجام می دهند غلط مطلق؟ این جا دقیقاً نقطه ای است که سالهاست شهر ما را از توسعه و آبادانی دور کرده است.

وی خطاب به مردم شریف قزوین گفت: در ابتدای شورای پنجم با بدهی ۲۳۷ میلیارد تومانی روبه رو شدیم، این بدهی درحالی به ما به ارث رسید که طی یک لیست بلندبالا کلی زمین های باارزش شهرداری تهاتر شده بود؛ زمین هایی که در هفت سنگان، ملاصدرا، پنبه ريسه، مجتمع مسکونی نواب، پروژه شهید انصاری و ... در شورای چهارم از دست دادیم، اگر تنها حفظ شده بودند امروز براساس قیمت کارشناسی نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش نقدی داشتند که متاسفانه آنها را به راحتی از دست دادیم.

رییس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: حالا ما ماهیانه سودهای تصاعدی با میانگین هفت ونیم میلیارد تومانی در ماه باید پرداخت کنیم و آن روحانیون زحمتکش مساجد جنوب شهر و مناطق محروم برای حل مشکلات مردم برای مبلغ ناچیزی به هزار نفر رو بیاندازند و آخر هم كد اشتباه بدهيم؛ در حالی که باید شجاعت داشته باشیم و بگوییم بخشی از این مشکلات شهرداری با بانک شهر به گردن ماست و ما باعث و بانی آن بوده ایم.

دقیقی ادامه داد: در اقتصاد شهری باید با زبان ریاضی سخن بگوییم، آیا رواست شهرداری قزوین میانگین ماهیانه نزدیک هفت و نیم میلیارد تومان سود بانکی تحمیلی پرداخت کند و ما به مردم شهر دروغ بگوییم و موضع حق به جانب به خود بگیریم؟

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین افزود: طی چند روز گذشته شبهات فراوان در خصوص فروش پروژه ستاره پونک جهت تسویه وام های به ارث رسیده از گذشته به شهرداری با بانک شهر طوری به جامعه القا شده که گویا شورای پنجم خود عامل تولید این بدهی بوده است.

دقیقی یادآور شد: انتقاد می کنند که چرا فلانی و فلان، کارشناس رسمی این پروژه هستند؟ در حالی که درسال ۹۴هم همین دو نفر به عنوان کارشناس رسمی نسبت به تعیین قیمت اقدام کرده اند. حال این سوال پیش می آید، شما که دغدغه مردم را دارید و امروز نسبت به این نوع تهاترها و کارشناس معترض هستید، چرا آن روز لب به انتقاد و گلایه باز نکردید؟ لطفا شفاف پاسخ بدهید. نمی شود که هروقت موضوعي در اذهان عمومی مطرح می شود، سکوت کرد و هرجا که فضا را مناسب دیدیم روزه سکوت بشکنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: اینجانب شفاف و صریح از دستگاههای نظارتی درخواست دارم ضمن بررسی مصوبه شورا، اگر نکته مبهمی جهت اصلاح یا برخورد قاطع توسط شورای اسلامی شهر قزوین نیاز دارد، مورد بررسی قرار گیرد؛ زیرا ما باور داریم قصد و نیت و هدف مان بر پایه سلامت و خشنودی خدا و منافع شهر بوده است.

وی افزود: اجازه بدهید به پروژه های سرمایه گذاری که در ادوار گذشته بوده هم اشاره کنیم و باهم ببینیم که چه افرادی به چه موقعیتهایی دست یافته اند، البته از همه افراد خدوم و با وجدان شهرم از جمله امام جمعه محترم و معزز قزوین و دستگاه های نظارتی و امنیتی عاجزانه می خواهم دراین مباحث ورود داشته تا مشخص شود که چه کسانی به حیف و میل بیت المال در مدیریت شهری اقدام کرده اند؟ و به صورت خاص از جوانان متدین و آزاد اندیش و مومن شهرم درخواست دارم موارد مستند ارائه شده را مورد بررسی قرار دهند.

دقیقی تاکید کرد: پاسخگویی وظیفه عضو شورا و مطالبه گری حق همیشگي شهروندان است.

وی اظهار امیدواری کرد: کلید واژه های نطق بنده که حول محور ترجیح منافع شهر بر فرد و گروه، عدم برخورد سیاسی در مباحث شهری و تلاش برای رشد و آبادانی در سایه هم افزایی و همگرایی است، از متن به حاشیه تبدیل نشوند.

دقیقی گفت: جز خدای قلب ها هیچ کس برنیت ها آگاه نیست، فقط خدا می داند که این نکته ها را تنها برای اصلاح امور و جلوگیری از بدعت های بد به زبان آورده ام.

وی در پایان سخنانش ضمن تقدیر از همه همکاران مجموعه مدیریت شهری برای روند روبه رشد اجرای پروژه های عمرانی، یاد و خاطره درگذشتگان بر اثر ویروس کرونا را گرامی داشت.
 

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط