دوشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۰۵

رئيس کميسيون شوراياري ها:

به معماري اسلامي در توسعه شهر توجه شود

لزوم توجه به معماري اسلامي و تعيين ضوابطي در اين زمينه در راستاي توسعه شهرنشيني وجود دارد.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين، محمدرضا صديقي رئيس کميسيون شوراياري با تأکيد بر اين مطلب تصريح کرد: توجه دقيق به اين موضوع در نقاط مختلف شهر به دليل وجود پيشينه فرهنگي و ديني آن ضرورت دارد و بايد اقدامات اين بخش به گونه اي صورت گيرد که اين سبک معماري در شهر به خوبي مشهود باشد.

صديقي ادامه داد: لزوم همخواني پياده‌روها، پنجره‌ها، درهاي ورودي و سر درب خانه ها بر اساس معماري اسلامي وجود دارد و بايد از نفوذ معماري روم و ايتاليايي جلوگيري شود.

اين مقام مسئول با بيان اين مطلب که قزوين شهر چهار انبيا و چهارمين حرم اهل بيت است اذعان داشت:  به منظور تحقق اين مهم بايد زيرساخت هاي لازم براي موضوع گردشگري مذهبي و زيارتي آماده شود که  اجراي طرح جامع امامزاده حسين (ع)، قدمي مثبت  و همسو با اين هدف است و بايد روند اجراي آن تسريع شود.

صديقي  با بيان اين  مطلب که قزوين شهري مذهبي و اسلامي است اظهار داشت: هر مسافري در بدو ورود به اين شهر،  بايد اين ويژگي ها را لمس کند.

 وي افزود: ساماندهي ورودي‌هاي شهر مي‌تواند کمک بسزايي به تحقق اين مهم کند.

اين مقام مسئول در خاتمه، بر لزوم توجه به فراهم نمودن زيرساخت هاي گردشگري در شهر قزوين تأکيد و تصريح کرد: براي تحقق اين امر، بايد با اقدامات زيربنايي تحولي در امر گردشگري در شهر ايجاد کنيم و  اين موضوع بايد در بودجه سال 93  شهرداري گنجانده شود.

 

تصاویر مرتبط