دوشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۰۵

سخنگوي شورا خبر داد؛

اختصاص جلسات فوق العاده براي بررسي بودجه سال 93

اعضاي شوراي شهر به منظور بررسي دقيق بودجه پيشنهادي سال 93 شهرداري، برپايي جلسات فوق العاده را در دستور کار خود قرار داده اند.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين ، علي صادقي نيارکي با بيان اين مطلب و  تبريک فرا رسيدن سي  و پنجمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي به شهروندان اظهار داشت: اين پيروزي ملت دلاور و غيور ايران در برچيدن حکومت ظالمانه و فرو ريختن کاخ استبداد، سرآغاز حيات جديد و  پر افتخار ايران اسلامي بوده که با همت، وحدت و عزم راسخ دلاور مردمانش به بار نشسته است و صيانت از آن وظيفه اي خطير بر دوش همه مسئولان  و مردم است.

صادقي به نحوه بررسي بودجه سال 93 شهرداري اشاره و تصريح کرد: بررسي بودجه سال 93  از طريق برپايي نشست هاي مختلف و اختصاص زمان کميسيون هاي تخصصي به اين موضوع، در دستور کار شورا قرار گرفته است.

اين مقام مسئول ادامه داد: شيوه بررسي بودجه پس از اخذ نظرات اعضاي شورا  و توجه به تجارب  ادوار شوراهاي قبلي در دستور کار گرفته است تا در بازه زماني مناسب، بودجه به شهرداري ابلاغ شود.

وي از الزام  حضور همه اعضاي شورا در نشست هاي بررسي بودجه خبر داد و افزود: اين مهم در راستاي بررسي کيفي بودجه و ارائه نظرات روساي کميسيون هاي تخصصي در بودجه پيشنهادي است.

صادقي نيارکي با اشاره به تدوين و ارائه سياست هايي از سوي شورا به شهرداري در راستاي تدوين بودجه سال 93 اظهار داشت: در روند بررسي بودجه تطبيق اين سياست ها و گنجانده شدن آن در بودجه مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

رئيس کميسيون برنامه  و بودجه، نگاه يکسان به همه بخش هاي شهر را از اولويت هاي مورد توجه شورا برشمرد و ادامه داد: يکسان بيني همه شهروندان به منظور بهره مندي از خدمات شهرداري در بررسي بودجه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

اين مقام مسئول بر لزوم توجه به  مناطق کمتر توسعه يافته تأکيد و تصريح کرد: اين مهم نيز در اولويت برنامه ريزي هاي شورا قرار دارد  تا  توسعه متوازن در ابعاد مختلف، با اولويت مناطق کمتر توسعه يافته محقق شود.

وي ادامه داد: خدمات رساني مطلوب به آحاد جامعه و انجام پروژه هاي نيمه تمام با توجه به وضع اقتصادي موجود نيز از ديگر مواردي است که در بررسي بودجه سال آينده لحاظ خواهد شد تا شاهد توسعه شهر با منابع و پشتوانه هاي مالي موجود باشيم.

صادقي نيارکي در خاتمه اذعان داشت: شوراي شهر به عنوان نماينده مردم در اين نهاد سعي در تصويب بودجه اي دارد که در آن حقوق شهروندان به نحو مطلوب رعايت شود و هيچيک از مناطق شهر از روند توسعه باز نماند

تصاویر مرتبط