سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۷

سيده منيره قوامی تاکید کرد؛

ضرورت اعمال محدودیت تردد در شهر قزوین

با تعطیلی اصناف، دورهمی های شبانه افزایش می باید؛ بنابراین ضرورت دارد تا محدودیت تردد در شهر اعمال شود تا شاهد کاهش دور همی ها باشیم .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیده منیره قوامی سخنگو و رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین درجلسه شورا که با حضور معاون استاندار و جانشين رئيس ستاد مبارزه با كروناي استان، فرماندار، شهردار و رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، گفت: تعطیلی اصناف باعث افزایش دورهمی و میهمانی های شبانه می شود؛چراکه از ساعت ۱۸ به بعد کسب وکارها تعطیل می شوند.

وی افزود: طبق آمار میهمانی و دورهی ها هم علت مهم گسترش شیوع کرونا و افزایش آمار مبتلایان بوده است؛ بنابراین لازم است برای کاهش دورهمی های شبانه محدودیت تردد در شهر اعمال شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: تعطیلی اصناف از ساعت ۱۸ به بعد باعث تجمع مردم در طول روز خواهد شد؛ چراکه مجبورند تا قبل از این ساعت کارهای خود را انجام دهند.

وی همچنین خواستار ساماندهی دستفروشان شهر شد و گفت: درحال حاضر شاهد افزایش تعداد دستفروشان هستیم که باید برای این موضوع به صورت کلی تدابیری اندیشه شود.

وی همچین در خصوص حذف ارائه تخفیف به شهروندان در پرداخت عوارض گفت: به دلیل تامین منابع مالی و پرداخت حقوق پرسنل نمی توان این موضوع را حذف و نادیده گرفت ؛چرا که قطعا شهرداری با مشکل مواجه خواهد شد.

سخنگوی پارلمان محلی قزوین در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه باید فکری برای بعد از کرونا و توجه به آموزش و پرورش صورت گیرد گفت: در شورای آموزش و پرورش شهرستان قزوین دو مشکل نبود اینترنت و ابزار هوشمند برای دانش آموزان عنوان شد که باید دراین حوزه کمک ها و حمایتهایی صورت گیرد.

به گفته قوامی اگر آموزش ها ناقص انجام شود یک نسل ما آسیب می بیند بنابراین باید از اکنون به فکر باشیم تا نسل سالم از لحاظ روان و سلامت جسم داشته باشیم.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط