سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۷

زهرا یوسفی:

برای اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا با قدرت ایستادگی شود

اگر مصوبه ای در ستاد مقابله با کرونا تصویب می شود، باید با قدرت و محکم اجرایی شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ زهرا یوسفی رییس کمیسیون خدمات شهری پارلمان محلی قزوین در بیست و هشتمین جلسه شورا ضمن تقدیر از زحمات کادر درمان در امر درمان بیماران کرونایی اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار قزوین اعلام آمادگی کرده و جزو اولین دستگاههایی بودیم که مبلغ دو و نیم میلیارد تومان برای این حوزه اختصاص دادیم .

یوسفی در اين جلسه که با حضور معاون استاندارو جانشين رييس ستاد مقابله با كروناي استان، فرماندار، شهردار و رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد؛ ضمن تقدیر از جانفشانی های مجموعه کادر درمان و ستاد کرونا به جهت تلاشهای شبانه روزی افزود: در تداوم روند حمایت و همکاری با مجموعه درمانی استان و به عنوان وظیفه ذاتی از انجام هر کاری که درتوان این مجموعه باشد کوتاهی نمی کنیم؛ چراکه جان انسانها بسیار باارزش است و در اولویت کاری ما قرار دارد؛ از همین رو درکنار مجموعه نظام سلامت و درمان ایستاده ایم.

رییس کمیسیون خدمات شهری پارلمان محلی قزوین با تاکید بر اهمیت اجرای مصوبات ستاد کرونا خاطرنشان کرد: باید مصوبات این ستاد به طور کامل و دقیق اجرایی شود تا جایگاه این ستاد خدشه دار نشود، همچنین اگر مصوبه ای به تصویب می رسد با قدرت و محکم برای اجرایش ایستادگی شود.

وی تصریح کرد: وظایف سایر دستگاهها در این حوزه نیز مشابه است و باید همه این نهاد ها و دستگاه ها درگیر کار شوند و براین موضوع هم نظارت شود تا دستگاه ها به وظایفشان عمل کنند.

یوسفی با اشاره به افزایش تعداد کودکان زباله گرد خاطرنشان کرد : رکود اقتصادی ناشی از کرونا ، بسیاری از خانواده ها و معیشت آنها را تحت الشعاع قرار داده و درحال حاضر نیز شاهد تعداد بسیاری از کودکان بر سر مخازن زباله و بوستانها هستیم.

وی تاکید کرد: در راستای ساماندهی این موضوع لازم است دستگاههای حمایتی وارد کارشوند، همچنین فراخوانی برای ورود موسسات خیریه به این اوضاع داده شود تا نوع فعالیت و همکاری شان مشخص شود، ضمن اینکه دستگاهای حمایتی هم برای شناسایی خانواده های محروم که کودکان آنها به ناچار زباله گردی می کنند هم اقدام کنند.

وی همچنین خواستار اختصاص شماره گزارش مردمی برای ارتباط مردم و ارائه گزارش ناقضان پروتکلهای بهداشتی شد وگفت: همچنین از مجموعه علوم پزشکی خواستاریم تا گزارشات و اطلاعات مربوط به کرونا را در اختیار اعضای شورای اسلامی شهرقزوین قرار دهند تا در جلسات مرتبط به آنها استناد شود.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط