سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۲

قافله باشی:

رعایت اصول مناسب سازی و دسترس پذیری در تمام پروژه هاي شهري

در کلیه پروژه های در دست طراحی، در حال ساخت و آماده افتتاح، اصول مناسب سازی و دسترس پذیری شهری برای معلولان و افراد با نیازهای خاص لحاظ شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا با بیان این مطلب و با اشاره به پیشنهاد و درخواست این کمیسیون از شهرداری قزوین گفت: ۱۰ درصد از جمعیت شهرها را افراد معلول تشکیل می دهند و دسترس ناپذیری فضاهای شهری برای معلولان سبب شده است تا این گروه از شهروندان از حق زندگی در شهر به طور کامل برخوردار نباشند.

وی با بیان اینکه طبق آمار درسالهای آینده شاهد سونامی سالمندی خواهیم بود، افزود: بايد ضوابط مناسب سازی در ساختمان ها به ویژه ساختمان های بلندمرتبه و انبوه سازی و مکان های عمومی مانند پیاده روها، معابر و بوستانهای شهری جدی و سختگیرانه پیاده شود.

قافله باشی خاطرنشان کرد: شایسته است درکلیه پروژه های در حال طراحی درحال ساخت و آماده افتتاح ، دسترس پذیری برای کلیه شهروندان به ویژه شهروندان با نیازهای خاص لحاظ شود.

وی پیشنهاد داد: از افتتاح پروژه های مناسب سازی نشده جلوگیری به عمل آید.

قافله باشی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: شهرداری قزوین باید در توزیع اعتبارات و مساعدت به نهادهای مختلف مساوات و عدالت را برقرارکند و همه را به یک چشم نگاه کند.

 دبیر شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به اختصاص فضایي برای ساماندهی کودکان کار گفت: با اين وجود شاهد حضور آنان در سطح شهر هستیم و با توجه به شیوع ویروس کرونا و فصل سرما مساعدت به كودكان كار از ضرورت ها به شمار می رود.

قافله باشی در پایان خواستار تامین اعتبار لازم برای تهیه لباس گرم برای کودکان کار شد.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط