سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۰۸

سیده منیره قوامی:

تسریع در روند ارایه تسهیلات نوسازی به تاکسی های فرسوده

شهرداری قزوین نسبت به تسریع در روند اجرای مصوبه شورا مبنی بر ارایه تسهیلات به تاکسی های فرسوده اقدام کند.

 سیده منیره قوامی سخنگوی شورا و رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین طی سخنانی در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد، گفت: از ابتدای شورای پنجم پرداخت بدهی های شهرداری از اولویت ها بوده و اکنون نیز باید در اولویت باشد.

وی افزود: وقتی شورا مصوب کردکه پروژه بادامستان برای تسویه بدهی های شهرداری فریز شود، باید پول حاصل از فروش این پروژه صرف پرداخت بدهی ها به بانک شهر شود.

قوامی با طرح این پرسش که اگر شهرداری قزوین اعتباری برای تکمیل پروژه های نیمه تمام ندارد، چرا اجرای پروژه جدید را شروع می کند؟ گفت: چرا باید پروژه ها را زخمی کرده و در این شرایط پروژه جديد تعريف شود؟


رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از سخنانش به اجرایی نشدن مصوبه شورا پیرامون ارائه تسهیلات به رانندگان تاکسی های فرسوده اشاره و بیان کرد: قراربود مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به صورت امانی در بانکی سپرده گذاری شود تا به تاکسی های فرسوده تسهیلات ارائه شود که متاسفانه تا کنون محقق نشده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر شرکت های خودروسازی شرایط ویژه ای برای نوسازی ناوگان تاکسی در نظر گرفته اند که اگر این تسهیلات را به زودی به رانندگان تاکسی های فرسوده ارایه نکنیم این فرصت را از دست خواهندداد.

سخنگوی پارلمان محلی قزوین ضمن اینکه از شهرداری قزوین خواست نسبت به جرایم وام ها بی تفاوت نباشد، افزود: در حال حاضر به دلیل تاخیر در پرداخت وام پیمانکار پروژه حکم آباد، ۴۰۰ ميليون تومان بايد جريمه پرداخت شود و روزي ٨ ميليون تومان به آن اضافه مي شود، در حاليكه شهرداري زمان سررسيد وام را مي دانسته و بايد قبل از آن نسبت به ارائه لايحه به شورا اقدام مي كرده كه اين تأخير نشان مي دهد شهرداري نسبت به اين مساله بي تفاوت است.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط شورای اسلامی شهر قزوین؛ همچنین ضمن تاکید بر ضرورت خرید گوشی هوشمند برای دانش آموزان بی بضاعت، گفت: شهرداری قزوین باید با همکاری ادرات کل بهزیستی و کمیته امداد، تعدادی گوشی هوشمند برای دانش آموزان بی بضاعت تهیه و در اختیار آنها قرار دهد.

به گفته قوامی، شنیده می شود دانش آموزان نقاط منفصل شهری به دلیل نبود گوشی هوشمند، به صورت حضوري در کلاس درس حاضر می شوند.

وی در خصوص لایحه بخشودگی اجاره بهای مراکز آموزشی تحت مدیریت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و عدم برگزاری مزایده برای قرارداد جدید گفت: اینکه نیت کار خیرخواهانه ای است شکی نداریم؛ اما نمی توانیم رویه غلط بگذاریم و نقض قانون کنیم.
 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط