سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۰۱

رییس پارلمان محلی قزوین:

تسویه بدهی های شهرداری به بانک شهر برای شورا بسیار مهم است

به گفته رییس پارلمان محلی قزوین، مساله تسویه بدهي های شهرداری به بانک شهر، برای شورای اسلامی شهر قزوین بسیار مهم است و باید در این راستا اقدامات سریعتری صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ حکمت اله داودی رییس پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، به مراسم تقدیر از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس با حضور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره و اظهار کرد: این مراسم به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور استانهای کشور برگزار شد و طی آن از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس تقدیر شد.

داودی در ادامه ضمن تبریک این هفته به آزادگان، جانبازان و خانواده های معظم شهدا و تمامی پیشکسوتان دفاع مقدس، به بخشی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامي در این مراسم اشاره کرد و گفت: هدف دشمن از به راه انداختن جنگ، ساقط کردن نظام و سلطه مجدد در ایران بود؛ اما نتوانستند حتی یک وجب از خاک ایران را اشغال کنند و یک قدم هم نتوانستند جمهوری اسلامی و ملت ایران را به عقب برانند.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامي در بخش دیگری از فرمایشات خود در این مراسم تاکید کردند دفاع ملت ایران نشان داد که هزینه تعرض و تجاوز به این کشور بسیار بالاست و هر متجاوزی با پاسخ کوبنده مواجه خواهد شد.

داودی افزود: حضرت آیت اله خامنه ای(مدظله العالی) یک نمونه از سرمایه های دفاع مقدس را سردار شهید سلیمانی خواندند که در عرصه دیپلماسی و منطقه اقدامات شگفت آوری انجام می‌داد. همچنین به گفته ایشان این جنگ با حضور همه نیروها وبا تکیه برمردم پیروز شد.

وي ادامه داد: حضرت آیت اله خامنه‌ای در خصوص مسئله اربعین نیز گفتند ملت ایران عاشق امام حسین(ع) و زیارت اربعین هستند؛ اما راهپیمایی عظیم اربعین صرفاً به صلاحدید مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا متوقف شده است؛ بنابراین همه باید تابع باشند.

رییس پارلمان محلی قزوین در بخش دیگری از سخنانش خواستار رعایت و توجه بیشتر مردم نسبت به پروتکلهای بهداشتی شد و گفت: شرایط قزوین در ابتلا به بیماری کرونا در اوج خطر است و باید مردم نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توجه بیشتری از خود نشان دهند.

وی در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی لایحه بهای خدمات پسماند اختصاص داشت، گفت: به منظور تأمین رفاه شهروندان، یارانه تخصیصی به این بخش ۴۵ درصد خواهد بود.

رییس پارلمان محلی قزوین همچنین به لایحه واگذاری و فروش پروژه بادامستان اشاره کرد و گفت: این لایحه به منظور پرداخت بدهی شهرداری قزوین به بانک شهر ارائه شده است؛ اما شهرداری قزوین باید نسبت به تعیین تکلیف دو پروژه الهیه و پونک نیز اقدام کند.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط