شنبه ۱۳۹۹/۰۶/۲۲

فرج اله فصیحی رامندی:

افزایش نقش نظارتی شورا بر اقدامات شهرداری قزوین

شورای پنجم باید بیش از پیش بر نقش نظارتی خود بر اقدامات و عملکرد شهرداری قزوین توجه داشته باشد.


 فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی- اقتصادی پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا، طی سخنانی اظهار داشت: شهرداری قزوین در امور مربوط به اموال و انتصابات حساسیت لازم را ندارد و ضروري است کاردانی، تخصص و تعهد ملاک انتصابات در شهردار ی قزوین باشد.

فصیحی رامندی با بیان اینکه جلسات کمیسیون های شورا به یک سوم در سال جاری کاهش یافته است، افزود: کمیسیون های شورا فعالیت و پیگیری لازم را در امور مربوط به نظارت بر امور شهرداری ندارند.

وی با بیان اینکه اموال شهرداری قزوین طی سالهای اخیر مورد تعرض قرارگرفته است، خاطر نشان کرد: شرکت نمایشگاه های بین المللی، تله سیژ و جایگاه دفن بهداشتی زباله محمدآباد از جمله دارایی های شهرداری قزوین است که طی سالهای اخیر مورد بی توجهی و تعدی قرارگرفته و شورا و شهرداری از این موضوعات غافل شده است.

 

پایان پیام/

:small_red_triangle_down:این عضو شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به حوزه سرمایه گذاری گفت: ما نظارتی بر پروژه های سرمایه گذاری متوقف شده نداشته ایم و بسیاری از موارد شهری که باید مورد توجه قرار می گرفت به دلیل انحراف از مجموعه وظایف و تکالیف ما صورت گرفته است.

:small_red_triangle_down:وی تصریح کرد: احساس می کنم نوعی رهایی در شهرداری قزوین وجود دارد که همه آن مربوط به شهرداري نیست و ما نیز به عنوان عضو شورا باید به وظایف خود عمل کنیم و مطالبات و پیگیری های خود را داشته باشیم تا شهرداری نیز پیگیر امور باشد.

:small_red_triangle_down:رییس کمیسیون مالی- اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی لوایح شهرداری قزوین اختصاص داشت، گفت: شهرداری قزوین در مورد قبوض عوارض پسماند شهروندان باید ۵۰ درصد یارانه را اعمال کند، درغیر این صورت شاهد افزایش دو و نیم برابری قبوض عوارض پسماند خواهیم بود، بنابراین لایحه جدید باید با اعمال این موضوع بررسی شود.
 

تصاویر مرتبط