شنبه ۱۳۹۹/۰۶/۱۵

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین:

زیرساخت های آموزش مجازی ضعیف است

زیرساختهای آموزش مجازی ضعیف است و این انتظار وجود داشت تا وزارت آموزش و پرورش در زمان تعطیلی مدارس نسبت به تقویت سامانه های آموزش مجازی و این زیرساخت ها اقدام می کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیده منیره قوامی سخنگوی پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستورکار بررسی لوایح شهرداری برگزارشد، ضمن تبریک آغاز سال جدید تحصیلی گفت: شروع سال تحصیلی با بیماری کرونا اولین تجربه در چنین شرایطی است؛ از همین رو آموزش پرورش دچار سردرگمی شده است.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب که براساس مصوبات ستاد کرونا باید مدارس در شهرهایی با وضعیت قرمز تعطیل باشد وآموزش ها مجازی برگزار شود، افزود: در حال حاضر والدین نگران حضور دانش آموزان در مدارس هستند و نمی دانند باید در این شرایط چه تصمیمی اتخاذ کنند.

وی در ادامه این جلسه، در خصوص لایحه شهرداری قزوین پیرامون نرخ کرایه سرویس مدارس گفت: اگر برای وضعیت قرمز تصمیم گیری می شود، افزایش ۴۰ درصدی برای نرخ کرایه سرویس مدارس بالاست و باید تعدیل شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: با كمك به نهادهايي كه با شهرداري همكاري دارند موافقم اما با اين رويه ي درخواست براي تأمين اعتبار مخالفم.

وی در ادامه با اشاره به ادغام واحدهای اجراییات مناطق گفت: این طرح بازخورد خوبی نداشته و لازم است، وضعیت به حالت قبل بازگردد و اجراییات هر منطقه زیر نظر مدیر منطقه باشد.

به گفته قوامی اجراییات منطقه دو شهرداری نیز ساختمان ندارد و در یک کانکس در یک بوستان خدمات ارایه می کند که اختصاص ساختمانی به این واحد ضرورت دارد.

سخنگوی پارلمان محلی قزوین همچنین تصریح کرد: بهتراست در شرایط کرونا که امکان ملاقاتهای مردمی وجود ندارد هفته ای یک روز مدیران شهری و اعضای شورا با حضور در واحد ۱۳۷ پاسخگوی مطالبات شهروندان باشند.
 
پایان پیام/

تصاویر مرتبط