شنبه ۱۳۹۹/۰۶/۰۱

حکمت اله داودی:

برگزاری باشکوه مراسم عزاداری محرم با رعایت پروتکلهای بهداشتی

عزاداران و عاشقان حسینی ضمن برگزاری باشکوه مراسم عزاداری، نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی ابلاغی توجه جدی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ حکمت اله داودی رییس پارلمان محلی قزوین در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین ضمن تسلیت مناسبت فرارسیدن ماه محرم، گفت: محرم ماه خون، ماه شهادت و ماه پیروزی خون بر شمشیر است.

وی افزود: به تعبیر حضرت امام خمینی (ره) این محرم وصفر است که اسلام را زنده نگه داشته است و در آموزه های دینی ما بر زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا تاکید فراوانی شده است.

داودی بابیان اینکه فرهنگ عظیم عاشورا با گذشت زمان کهنه نمی شود، افزود: هرسال این حماسه بزرگ که نشأت گرفته از فطرت پاک و اهداف والای انسانی و الهی است باشکوه تر و سرزنده تر از همیشه گرامی داشته می شود.

به گفته رییس شورای اسلامی شهر قزوین در ایام محرم همه می آیند برای مظلومیت امام حسین(ع) به سر و سینه می زنند، عزادار حسین(ع) سن و سال نمی شناسد؛ بنابراین با هرسلیقه وگرایشی که باشند دل آنها به عشق امام حسین(ع) علیه السلام می تپد.

وی خواستار رعایت پروتکلهای بهداشتی ابلاغی در میان هیاتها و عزاداران شد وگفت: ازشهروندان درخواست داریم تا ضمن برگزاری باشکوه مراسم عزاداری نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی در هیاتها به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقدام کنند.

داودی در بخش دیگری از سخنانش به اول شهریور ماه زاد روزحکیم بوعلی سینا اشاره کرد و ضمن تبریک این روز به پزشکان کشور اظهار داشت: امسال روز پزشک روز متفاوتی است و درحالی این روز را گرامی می داریم که در سوگ بسیاری از مدافعان سلامت نشسته ایم به طوری که از ابتدای اسفندماه سال گذشته تا به امروز بیش از ۷۴ پزشک درکشور جان خود را در مبارزه با ویروس کرونا تقدیم مردم ایران کرده اند.

وی با ادای احترام به روح شهدای سلامت تصریح کرد: شهدای عرصه سلامت نشان دادند هرجا که لازم باشد، خالصانه جانشان را برای خدمت به مردم تقدیم خواهندکرد.
 
پایان پیام/

تصاویر مرتبط