سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۱

قوامی:

شهرداري عابر بانك نيست

به گفته رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین نباید به شهرداری به عنوان یک عابربانک نگاه شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیده منیره قوامی رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستورکار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: بسیاری از اقدامات شهرداری قزوین، جزو وظایفش نیست و به دلیل اینکه نهادهای دیگر به وظایفشان عمل نمی کنند کارها بر دوش شهرداری قزوین می افتد.

وی یادآور شد: به دلیل نبود کمربندی، شهرداری قزوین مجبور به احداث پل امام رضا(ع) شد و متحمل هزينه هاي مالي و اجتماعي زيادي شد، در حاليكه احداث كمربندي از وظايف اداره كل راه و شهرسازي است.

قوامي ادامه داد: امروز شاهديم كه شهرداري قزوين به دليل نارضايتي از وضعيت جاده نسيم شمال و درخواست هاي مكرر مردم، در حال بهسازي و مرمت اين جاده با هزينه چند ده ميليارد توماني است كه اتفاقا اين هم از وظايف اداره كل راه و شهرسازي استان است.

وي در خصوص تأمين بودجه نهادهايي كه بودجه ملي دارند، گفت: نماينده دولت در استان مسئول تأمين بودجه نهادهايي است كه بودجه ملي و استاني دارند و از بودجه شهرداري نبايد در اين حوزه ها خرج شود. البته در مواردي به تشخيص شوراي اسلامي شهر به نهادهاي فرهنگي كمك شده است اما نبايد با شهرداري به عنوان يك عابر بانك برخورد شود.

وی درخصوص لایحه کمک به تیم های ورزشی نیز گفت: وظيفه شهرداري تأمين اعتبار براي توسعه ورزش همگاني است و و ورود به ورزش قهرماني از وظايف شهرداري نيست و نبايد در حوزه ورزش قهرماني ورود کنیم.

قوامی تصریح کرد: در سال آخر فعالیت شورای پنجم نباید اشتباه سالهای گذشته را تکرار کنیم؛ بنابراین با هزينه كرد ١٢٠ ميليارد ريالي در حوزه ورزش قهرماني مخالفم چرا كه اين اعتبار می تواند در بخشهای مختلف گره بسیاری از مشکلات را باز کند.

وی در خصوص واگذاری تاکسی بیسیم به شرکت تعاونی رانندگان تاکسی بیسیم گفت: در شرایط خاص اجازه ترک تشریفات داریم و می توانیم این فرصت را به شرکت مذکور بدهیم.

پایان پیام/

تصاویر مرتبط