سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۱۴

سخنگوی پارلمان محلی قزوین خواستار شد؛

دستفروشان قزوین ساماندهی شوند

شهرداری قزوین در ساماندهی دستفروشان سطح شهر به صورت جدی وارد عمل شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی سخنگو و رییس کمیسیون فرهنکی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستورکاربررسی لوایح شهرداری برگزار شد، طی سخنانی ضمن گرامیداشت روز خبرنگار از تلاش اهالی رسانه تقدیر کرد و ازخبرنگاران عکاسان و علاقه مندان به حوزه مدیریت شهری دعوت کرد تا در تور رسانه ای جهت آشنایی و انعکاس پروژه های فعال و در حال اجرای شهرداری حضور داشته باشند.

وی درادامه سخنانش خواستار ساماندهی دستفروشان شد و گفت: یکی از دلایل ترافیک درشهر گسترش بیش از حد دستفروشان در شهر است و باید شهرداری در این خصوص تذکراتی را به دستفروشان دهد و نسبت به ساماندهی آنان اقدام کند.

به گفته سخنگوی پارلمان محلی قزوین شهرداری بارای تأمین رفاه شهروندان نسبت به پیاده روسازی در سطح شهر قزوین اقدام کرده است؛ اما این اقدام موجب افزایش تعداد دستفروشان در شهر و اشغال پیاده‌روها توسط آنان شده است.

قافله باشی با بیان اینکه آگاه به شرایط اقتصادی و وضعیت معشتی مردم هستیم، افزود: برخی خیابانهای شهر از ساعت ۸ شب به بعد توسط دستفروشان اشغال می شود که این وضعیت تبعات مختلفی برای شهروندان و ساکنین خواهد داشت و نارضایتی هایی را نیز در پی داشته است.

سخنگوی شورای اسلامی شهرقزوین با تاکید براینکه بخشی از مشکلات به دلیل تعیین تکلیف نشدن وضعیت سرپرستی مدیران شهرداری قزوین است؛ اضافه کرد: از شهرداری قزوین انتظار می رود تا تکلیف مدیرانی که سرپرست هستند را مشخص کند.

قافله باشی در ادامه با اشاره به اینکه طراحی بوستانهای جدید درشهر استانداردهای لازم را ندارد، گفت: بوستانهای جدید الاحداث درشهر مانند امیرکبیر، شهروندی و بانوان به لحاظ سرانه فضای سبز و احداث ابنیه استانداردهای لازم را ندارد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه شهرقزوین به لحاظ فضای تفرجگاهی زیرحد استاندارد است، باید بیش از احداث ابینه دربوستان ها به افزایش سرانه فضای سبز وتفرجگاهی توجه شود.

سخنگوی پارلمان محلی قزوین، همچنین خواستار توجه به مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر قزوین و تامین تجهیزات وامکانات مورد نیاز آن شد.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط