سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۱۴

رییس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین:

قرارداد سرمایه گذاری پارکینگ سیتادیوم لغو شود

قرارداد سرمایه گذاری پارکینگ سیتادیوم مصوبه شورا ندارد، غیرمنطقی و غیرمعقول است و باید لغو شود.

 فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی و اقتصادی پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستورکار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن روزخبرنگار اظهار امیدواری کرد: رسانه ها با امانت و صداقت رسالت خبر رسانی خود را انجام دهند.

وی در ادامه سخنانش خواستار لغو قرارداد سرمایه گذاری پارکینگ سیتادیوم شد وگفت: متاسفانه در 3 سال گذشته هیچگونه سرمایه گذاری در شهر صورت نگرفته و این یک مورد هم مصوبه شورای اسلامی شهر قزوین را ندارد و از طرفی غیرمعقول و غیرمنطقی است؛ چراکه قرار بود واگذاری پارکینگ بعنوان یک قرارداد الحاقی به احداث هایپر باشد، نه اینکه ۳ هزار مترمربع زمین را با اجاره بهای ۵۸ میلیارد ریال به مدت ۱۵ سال در اختیار بخش خصوصی و سرمایه گذار قرار دهیم.

فصیحی رامندی خاطرنشان کرد: اصل قرارداد، احداث فروشگاه هایپر به منظور جذب مسافر و گردشگر مقابل تالارشهر و موضوع پارکینگ، از الحاقات پروژه بود.

وی دربخش دیگری از سخنانش به روند اجرای پروژه های عمرانی شهرداری قزوین اشاره و بیان کرد: اگر پروژه های در حال اجرا مانندکمربندی شرق ،بوستان بانوان، محور نسیم شمال و تعریض محور اسماعیل آباد در این شورا به نتیجه نرسد و تکمیل نشود باید بگویم کارنامه قابل قبولی نداشته ایم.

رییس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه از افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی میزان ارزش افزوده به شهرداری قزوین در مقایسه با سال گذشته خبرداد وگفت: در سه ماه ابتدای امسال میزان ارزش افزوده ای که به شهرداری قزوین پرداخت شد، افزایش قابل توجهی داشت که این مرهون همکاری استانداری و دفتر امورشهری استانداری قزوین بوده است. لازم می دانم از اهتمام اقای استاندار، پیگیری معاون عمرانی استاندار، مدیرکل امور شهری و مدیرکل امور مالیاتی قدردانی کنم،

فصیحی رامندی همچنین خواستار تعیین تکلیف تامین اعتبارات مورد نیاز برای پروژه موزه دفاع مقدس شد وگفت: به نظر می رسد این پروژه با مبلغ ۷ میلیارد تومان فعلی تکمیل نخواهد شد؛ بنابراین لازم است برای تامین منابع مالی مورد نیاز این پروژه تصمیم گیری شود.

وی تاکیدکرد: باید این موضوع مشخص شود تا در حین اجرا به مشکل کمبود اعتبار برخورد نکنیم و پروژه متوقف نشود.

پایان پیام/

تصاویر مرتبط