سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۲۴

احدچگینی،

قانون باید مبنای توافقات مِلکی باشد

در انجام توافقات ملکی در شهرداری قزوین باید به جاي سليقه، قانون مبنا قرارگیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ احد چگینی رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستورکار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد گفت: شهرداري در تفکیک ها نيز باید ماده ۱۰۱ را مبنای کار خود قرار دهد نه توافقاتی که به زور بر مردم‌ تحمیل می شود.

رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین درخصوص لایحه توافق ملکی در خیابان فلسطین هم گفت: اگر مالکین یک بار در گذشته سهم شهرداری را داده اند ضرورتی ندارد باز هم از آنها چیزی گرفته شود.

وي ادامه داد: پیشنهاد می کنم لایحه به شهرداری عودت و پس از پاسخگویی به سوالات و موارد مبهم موجود، مجددا به شورا ارسال شود تا مادامی که ابهامات برای شورا روشن و شفاف نشود نمیتوانیم تصمیم گیری کنیم.

احد چگینی همچنین درخصوص لایحه اجاره بهای کیوسکهای شهر نت بانک شهر اظهارکرد: شهرداری قزوین سهامدار بانک شهر است چرا باید با بانک شهر مثل سایر دستگاهها برخورد کنیم؟.

رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین افزود: معتقدم نباید از بانک شهر بابت شهرنتها اجاره دریافت‌ کنیم پس به دلیل مراودات بانکی با بانک شهر باید طبق توافق نامه ۵ سال گذشته در مورد کیوسکها اقدام شود.

وی ضمن مخالفت با این لایحه گفت: تازمانی که شهرداری سهامدار این بانک بوده و قزوین به‌عنوان سرپرست چندین استان است کیوسک‌های شهرنت بانک شهر باید رایگان بوده یا طبق توافقات سنوات قبل اقدام شود.

پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط