شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۲۱

عبدالرزاقی، نایب رییس پارلمان محلی قزوین:

بانک اطلاعات املاک شهرداری قزوین تهیه شود

به منظور تصمیم گیری درست و دسترسی اعضای شورا به اطلاعات املاک ضرورت دارد بانک اطلاعات املاک شهرداری قزوین تهیه شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با دستورکار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد، گفت: از ابتدای شورای پنجم خواستار تهیه بانک اطلاعاتی املاک بودیم تا مکان و موقعیت املاک در لوایح توافقات ملکی مشخص باشد و به صورت آنلاین به اطلاعات دسترسی داشته باشیم تا در تصمیم گیری ها با دقت و سهل تر کارها انجام شود؛ اما تاکنون محقق نشده است.

وی در ادامه در خصوص دریافت وجه با عنوان ارزش افزوده ناشی از تغییر کاربری در اراضی اسماعیل آباد گفت: آخرین طرح هادی و تفصیلی در نواحی مبنا است و براساس آن کاربری ها مشخص می شود.

عبدالرزاقی تاکید کرد: شهرداری قزوین طبق آخرین طرح تفصیلی در اسماعیل آباد نباید برای تغییرکاربری دراین منطقه پولی دریافت کند و این کار غیرقانونی است؛ از همین رو باید شهرداری در گزارشی لیست افرادی که از آنها بابت تعییر کاربری در این منطقه هزینه دریافت کرده است را ارائه دهد.

وی درخصوص لایحه بخشودگی هزینه های کسری پارکینگ در مسجد لَعل گفت: در کلیه مساجد هزینه صدور پروانه رایگان است که پارکینگ هم جزو آن است؛ اما باید تاکید شود مساجدی که فضای تجاری ایجاد می کنند هزینه های کسری پارکینگ فضای تجاری باید تامین شود.

رییس کمیسیون عمران، ترافیک و امور زیربنایی پارلمان محلی قزوین در ادامه در خصوص لایحه بهسازی ناوگان تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت: در شهر قزوین ۳۲۲ تاکسی پیکان فرسوده وجود دارد که باید از رده خارج شوند درا ین راستا باید بسته های حمایتی و تشویقی و تسهیلات کم بهره به متقاضیان ارایه شود.

وی افزود: این حمایتها می تواند در بخش بخشودگی عوارض و ارایه تسهیلات کم بهره از طریق رسوب بانکی باشد که مبلغ دو میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان در بخش بسته های تشویقی و سوبسید و ۱۰ میلیارد تومان سپرده گذاری و دریافت ۷/۵ میلیارد تومان تسهیلات و ارائه آن به مالکان خودروی فرسوده مورد نیاز است.
پایان پیام/

تصاویر مرتبط