شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۲۱

نایب رییس پارلمان محلی قزوین:

خارج از محدوده باغ های سنتی قزوین کمربندی احداث شود

نیاز امروز شهر قزوین وجود یک کمربندی است تا قسمت اعظمی از مشکلات ترافیکی شهر را حل کند

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی قزوین طی سخنانی در جلسه هم اندیشی مدیران مجموعه مدیریت شهری با نمایندگان مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، گفت: یکی از مهم ترین مشکلات این شهر بلاتکلیفی در اجرای طرح شهید انصاری شرقی است که از سال ۹۰ تاکنون برزمین مانده و ۱۰۴ پلاک در قالب اجرای آن تملک شده است.

وی افزود: ساکنان بومی مجبور به تغییر مکان و کوچ از محل زندگیشان شده اند و مشکلات زیادی برای این محله قدیمی شهرایجاد شده است.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات در شهر قزوین به تصمیمات نادرست شورای عالی شهرسازی و معماری مربوط می شود و معتقدم که این شورا به قزوین و قزوینی ها ظلم کرده است.

نایب رییس پارلمان محلی قزوین به طرح ساماندهی امامزاده حسین (ع) اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح نیازمند ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است که از توان مالی ادارات استانی که توافق نامه امضا کرده اند، خارج است.

وی تاکید کرد: در این محله نیز با خرابه ای روبروهستیم که واقعا در شان مردم خوب قزوین نیست و باید این طرح هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

عبدالرزاقی درادامه از وضعیت ورودی های شهر قزوین انتقاد و بیان کرد: طرح ساماندهی ورودی های شهر قزوین نیز در شورای عالی معماری و شهرسازی گروه خورده و قفل شده است.::این عضو شورا همچنین بر ضرورت احداث کمربندی خارج از محدوده باغ های سنتی قزوین تاکید و عنوان کرد: نیاز امروز شهرقزوین وجود یک کمربندی است تا قسمت اعظمی از مشکلات ترافیکی شهر از این طریق حل شود.

وی بر لزوم همکاری همه نهاد ها و ارگانهای مرتبط در حوزه حفاظت از باغستان سنتی قزوین تاکید کرد و گفت: شهرداری قزوین تنها ارگانی است که در این راستا با اختصاص اعتبار برای حفاظت از باغستان سنتی اقدام کرده است و باید با همت ملی و پای کار آمدن ارگانهای مرتبط در این حوزه مشکلات باغستان سنتی قزوین حل شود.
پایان پیام/

تصاویر مرتبط