شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۲۱

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین خواستار شد؛

راه اندازی دفتر محیط زیست و توسعه پایدار در شهرداری قزوین

باید دفتر محیط زیست و توسعه پایدار به منظور توجه هر چه بیشتر به موضوعات زیست- محیطی در شهرداری قزوین راه اندازی شود.

به گزارش روبط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیده منیره قوامی، رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین در جلسه هم اندیشی مدیران مجموعه مدیریت شهری با نمایندگان مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این مطلب افزود: در سطح کشور قوانین خوب زیست- محیطی وجود دارد؛ اما به نظر می رسد دغدغه آن چندان وجود ندارد.

وی ضمن قدردانی از دغدغه های زیست- محیطی شهردار قزوین ادامه داد: پس از حضور آقاي طاهرخاني در شهرداري قزوين موضوع پيوست زيست محيطي پروژه كمربندي شرق پیگیری شد و این پیوست در حال تهیه است.

وی در ادامه سخنانش به حفاظت از باغستان سنتی قزوین اشاره کرد و گفت: باغستان سنتی خط قرمز شورای شهر قزوین است و می خواهیم تا خط قرمز نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی هم باشد.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد: برای ادامه پل امام رضا(ع) چندین طرح بررسی شده تا کمترین آسیب به باغ ها وارد شود و در این راستا چندین جلسه نیز برگزار شده است.

قوامی به طرح تهاتر و خرید باغ از باغداران اشاره و بیان کرد: در این طرح می توان باغها را با زمین های مسکونی تهاترکرد و باغستان را به تملک شهرداری قزوین درآورد که در این راستا نیازمند اختصاص اعتبار هستیم.

وی همچنین از استقبال استاندار قزوین از این طرح یاد و بیان کرد: مانند بوستان باراجین که ردیف اعتباری دارد، می توان برای باغستان سنتی قزوین نیز با طرح تملک ردیف هایی را برای حفاظت و نگهداری اختصاص داد که البته این طرح خام است و می توان بر روی آن مطالعه و برنامه ریزی داشت.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین همچنین در ادامه خواستار ایجاد ساختار دفتر محیط زیست و توسعه پایدار در شهرداری قزوین شد و گفت: شهر قزوین در مسیر توسعه است و نباید در این توسعه در معرض آسیبهای محیط زیستی قرارگیرد؛ بنابراین باید در این زمینه آینده نگر بود.

وی همچنین به طرح کمپ (کاهش مصرف پلاستیک) اشاره کرد و گفت: این طرح در کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین پیگیری شده و قراراست از طریق شورای عالی استانها به صورت لایحه پیشنهاد و در صورت قانون شدن اجرایی شود.

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط