شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۲۱

رییس کمیسیون سلامت و خدمات شهری پارلمان محلی قزوین خواستار شد؛

تامین زمین برای راه اندازی بازارچه زنان سرپرست خانوار

به منظور حمایت از زنان سرپرست خانوار باید زمینی مناسب برای راه اندازی بازارچه فروش محصولات تأمین شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ زهرا یوسفی رییس کمیسیون سلامت و خدمات شهری پارلمان محلی قزوین در جلسه هم اندیشی مدیران مجموعه مدیریت شهری با نمایندگان مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از حضور یک بانو در میان نمایندگان مجلس قزوین که حاکی از اعتماد عمومی به مدیریت زنان است گفت: به دلیل آشنایی بیشتربا مشکلات حوزه زنان حضور بانوان در مجلس می تواند در پیگیری مطالبات آنان تاثیر بیشتری داشته باشد.

وی با بیان این مطلب که با توجه به شرایط و مشکلات اقتصادی، بیشترین گروه درمعرض آسیب، زنان به خصوص زنان سرپرست خانوار به همراه فرزاندانشان هستند، افزود: دراستان ۴۰ هزار و در سطح شهرستان قزوین ۲۱ هزار زن سرپرست خانوار زندگی می کنند که باید از آنان حمایت شود.

رییس کمیسیون سلامت و خدمات شهری پارلمان محلی قزوین تاکید کرد: یکی از اهداف شورای پنجم راه اندازی بازارچه های مخصوص برای زنان سرپرست خانوار است که برای تامین زمین آن در مکان مناسب با مشکل مواجه هستیم.

وی افزود: در این راستا لازم است تا از طریق سازمان راه و شهرسازی ، زمینی مناسب در اختیار قرارگیرد تا بازارچه ها راه اندازی و معیشت این افراد تامین شود.

رییس کمیسیون سلامت و خدمات شهری پارلمان محلی قزوین در ادامه به وضیعت نامناسب سایت پسماند محمدآباد اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر سایت پسماند محمدآباد وضعیت خوبی ندارد و اگر چاره ای برای این موضوع اندیشیده نشود به لحاظ بهداشت و سلامت مردم در آینده نزدیک با چالش مواجه می شویم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت این سایت در حال تکمیل شدن است و برای آینده پسماند استان نیز تدبیری نشده است.

یوسفی ادامه داد: سایت پسماند محمد آباد توسط شهرداری قزوین سرمایه گذاری و راه اندازی شد و مورد بهره برداری سایر شهرداریهای استان نیز قرار گرفت؛ ولی هیچ یک از شهرداری ها به تعهد خود عمل نکرده تا به شرایط امروز دچار شدیم که برای این موضوع نیز باید چاره ای اندیشید.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین از حمایت شورا و شهرداری قزوین در ساخت مرکز مناسب برای بیماران اعصاب و روان خبرداد و گفت: اگر زمین مناسب برای احداث بیمارستان و مرکز نگهداری بیماران اعصاب و روان و تغییر مکان بیمارستان ۲۲ بهمن تخصیص یابد ، شهرداری قزوین هم در روند ساخت آن آماده مشارکت است.

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط