شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۲۱

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین:

شرایط برای حضور سرمایه گذاران در قزوین تسهیل شود

باید شرایط را برای حضور سرمایه گذاران در شهر قزوین تسهیل کنیم که با توجه به ظرفیت نمایندگان مجلس و مراودات ملی و بین المللی می توان به این مهم دست یافت

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه هم اندیشی مدیران مجموعه مدیریت شهری با نمایندگان مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد: با همت نمایندگان مردم در مجلس و همراهی مردم شریف قزوین شاهد اتفاقات خوبی در قزوین طی چند سال پیش رو باشیم.

وی با اشاره به دیدار اخیر سیاهکلی نماینده مردم قزوین در مجلس از شهرک شهید بهشتی (باغ نشاط) گفت: فرهنگسرای این منطقه نیازمند تأمین اعتبارات دولتی است؛ گرچه شورا و شهرداری قزوین تاکنون اقدامات خوبی در سطح نواحی منفصل شهری داشته اند.

قافله باشی خاطرنشان کرد: در سکونتگاههای غیررسمی با مشکلاتی از جمله ساخت و سازهای نامنظم و کمبود خدمات و در حوزه آسیبهای اجتماعی با اعتیاد، کودکان کار فقر و سایر مسائل روبه رو هستیم که حل آنها نیازمند همت استانی است.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعي و ورزشی شهرداری قزوین یادآور شد: اگر همت استانی در کنار اقدامات شهرداری قرار گیرد می توانیم عدالت شهری و توزیع عادلانه خدمات شهری را در این مناطق به نحو احسن محقق کنیم.

وی در ادامه، ضمن اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان، به استفاده از ظرفیت عظیم جوانان اشاره و بیان کرد: جوانان می توانند در عرصه های مختلف نقش آفرینی کنند و حضور موثری داشته باشند که در این راستا می توان به هرم سنی مدیران شهری که ترکیب جوانی دارد اشاره کرد.

قافله باشی همچنین خواستار حل مشکل پروژه تالار شهر قزوین شد و بیان کرد: این پروژه ۱۵ سال است که به علت نبود اعتبار از دستور کار خارج و راکد و بلاتکیف رها شده است که امیدواریم با تأمین اعتبار اجرای آن از سرگرفته شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین بر ضرورت استفاده از ظرفیت خانه های تاریخی شهر تاکید و اضافه کرد: بسیاری از خانه های تاریخی زیبا که متعلق به دوران صفویه و قاجاریه است یا مخروبه شده و یا در دستور کار احیا قرار ندارد؛ از همین رو با استفاده از تسهیلات بازآفرینی باید کاربری جدیدی برای آنها تعریف و از ظرفیت این بناها در توسعه گردشگری بهره گرفته شود.

قافله باشی خاطرنشان کرد: قزوین می تواند در حوزه گردشگری مانند شهرهای کاشان، یزد و اصفهان باشد؛ بنابراین باید تاریخ و فرهنگ این شهر را حفظ کرد و از نمایندگان مجلس می‌خواهم تا در جلسات خود بر حفظ تاریخ این شهر و بناهای تاریخی آن تاکید بیشتری داشته باشند.
پایان پیام/

تصاویر مرتبط