سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۰۳

عبدالرزاقی:

شورای پنجم از پاک ترین شوراها است

شورای پنجم یکی از پاک ترین شوراها در سال های گذشته به شمار می رود و از هیچ رانتی استفاده نکرده است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدی عبدالرزاقی نایب رییس پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا ضمن اشاره به جوسازی و فضاسازی های رسانه ای علیه اعضای شورای شهر قزوین در خصوص نطق پیش از دستور یکی از اعضای شورا در جلسه گذشته، گفت: موضوع نطق دستاویزافرادی شد که به دنیال موضوعات خاص و جوسازی ها هستند؛ در حالی که شورای پنجم یکی از پاک ترین شوراها در سنوات گذشته است.

وی افزود: در شورای پنجم سعی کردیم نظارت دقیقی بر عملکرد شهردار و مدیران شهری داشته باشیم. همچنین اعضای شورای پنجم نه از رانت استفاده کرده اند. نه خلاف شرعی مرتکب شده اند و نه خارج از ضوابط و قانون دریافتی داشته اند.

عبدالرزاقی با بیان اینکه مطالب کذب مطرح شده در فضای مجازی توسط برخی افراد معلوم الحال بوده است، افزود: اگر موضوع هفت سنگان رخ داده است؛ قطعا در زمان شورای پنجم نبوده و حتما این موضوع باید توسط مراجع قضایی رسیدگی شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد: ما در شورای پنجم قسم یاد کرده ایم که کار سیاسی نکنیم و جز خدمت به شهروندان وظیفه ای نداریم.

وی در خصوص تخلف مالی صورت گرفته در چند سال گذشته در برنامه تحت عنوان unhabitate گفت: ۷۰۰هزار دلار از پول بیت المال به حساب اشخاص واریز شد؛ درحالی که سه سال است این موضوع را فریاد می زنم و پیگیری می کنم؛ هیچ پاسخی دریافت نکرده ام؛ بنابراین اگر نظارتی نشده مربوط به گذشته بوده است.

عبدالرزاقی ادامه داد: بنده اعلام می کنم که غیر از حق جلساتم دریافتی نداشته وندارم و از هیچ رانتی استفاده نکرده ام.

وی خطاب به افرادی که با عنوان انقلابیگری نسبت به فضاسازی در فضای مجازی اقدام می کنند، گفت: انقلابیگری این است که واقعیت ها نوشته شود نه اینکه با آبروی افراد بازی شود، اگر به مردم کمک کنیم و باری از روی دوش آنان برداریم انقلابیگری است.

به گفته نایب رییس پارلمان محلی قزوین، اگر تخلف و کوتاهی در دوره ما صورت گرفته باشد، پاسخگو خواهیم بود؛ اما نباید شاهد دروغ گویی و فضاسازی های ناروا باشیم.

وی در بخش دیگری از این جلسه بر ضرورت تعیین تکلیف بدهی های شهرداری به بانک شهر تاکید و بیان کرد: از زمانی که وارد شورای پنجم شدیم خواستار پرداخت بدهی های شهرداری به بانک شهر بودیم و درحال حاضر نیز که وضعیت سهام و ملک خوب است، شهرداری قزوین باید این موضوع را در اولویت اقدامات خود قرار دهد.

عبدالرزاقی همچنین خواستار حضور نمایندگان مطلع شهرداری درخصوص بررسی لوایح شهرداری در صحن شورا شد و گفت: بارها تذکر داده شده است که نمایندگان مطلع شهرداری در مورد لوایح در صحن شورا حضور داشته باشند که نسبت به این امر بی توجهی می شود.
پایان پیام/

تصاویر مرتبط