سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۰۳

بیانیه هیات رییسه شورای اسلامی شهر قزوین

بیانیه هیات رییسه شورای اسلامی شهر قزوین در پاسخ به نطق پیش از دستور یکی از اعضای شورا در جلسه گذشته، در یازدهمین جلسه پارلمان محلی قزوین توسط مهدیه سادات قافله باشی، سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین قرائت شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ در این بیانیه آمده است؛ نطق پیش از دستور، برابر آیین نامه داخلی حق اعضای محترم شورا بوده و اعضا از این ظرفیت قانونی نسبت به بیان مشکلات شهری استفاده می کنند. حال آنکه جنابعالی در طول سه سال گذشته دوره پنجم حتی یکبار هم درخواست نطق پیش از دستور نکرده اید، در سال پایانی دوره پنجم و نزدیک شدن به انتخابات دوره ششم این شبهه را در اذهان عمومی و شهروندان ایجاد کرده که خدای ناخواسته این نطق بیش از آنکه به موضوعات و مشکلات شهروندان بپردازد جنبه تبلیغاتی و سیاسی داشته باشد.

براساس این بیانیه؛اکثریت اعضای شورای پنجم در سال ۹۶ با رای مردم برگزیده شدند و اگر چه لیست سیاسی بود؛ ولی بعد از قسم خوردن در پیشگاه الهی نماینده همه مردم با تمام سلایق بوده و جز به منافع مردم به چیزی فکرنکرده اند؛ در واقع شورای پنجم هیچگاه شورای سیاسی نبوده و تصمیم سیاسی اتخاذ نکرده است.

در این بیانیه آمده است؛ مصوبات شورای پنجم گواه این ادعاست؛ سال ۹۶، ۱۹۵ مصوبه که ۶ مصوبه آن با ۶ رای بوده و در آن ۶ رای هم دو نفر از اعضا غایب بودند. در سال ۹۷، ۲۶۱ مصوبه که با درنظر گرفتن اعضای غایب در زمان رای گیری ۱۷ مصوبه آن با ۵ یا ۶ رای بوده است. همچنین در سال ۹۸، از ۲۰۷ مصوبه با در نظر گرفتن اعضای غایب هنگام رای گیری، ۱۴ مصوبه با ۵ یا ۶ رای بوده است و از ۴۹ مصوبه سال ۹۹ نیز با در نظر گرفتن اعضای غایب در موقع رای گیری ۲ مصوبه با ۵ یا ۶ رای تصویب شده است.
در بخش دیگری از این بیانیه عنوان شده است؛ در بیاناتتان فرمودید که این نطق قطره ای از دریا و ذره ای از قطره است؛ حال آنکه دریایی که اشاره فرمودید حاصل تلاش شبانه روزی منتخبین جوان مردم و همکاران با سابقه ی شورایی است که در این سه سال با حضور و مشارکت فعالانه برای شهروندان این شهر تلاش کرده اند. همچنین حاصل تلاشها و زحمات کلیه کارکنان شهرداری اعم از پاکبانان زحمت کش و بی ادعا و همچنین آتش نشانان جان برکف که به صورت شبانه روزی و با وجود خطر به قلب آتش می زنند و یا کارکنان سازمان آرامستان ها که در معرض خطر ابتلا به ویروس منحوس کرونا هستند و خالصانه و صادقانه فراتر از وظیفه قانونی تلاش و خدمت می کنند و یا دیگر کارکنان شریف خانواده بزرگ شهرداری از جمله شهردار، معاونین، مدیران و کارکنان و کارگرانی که خالصانه در حال خدمتگزاری به مردم هستند، می باشد.

در این بیانیه یادآوری شده است؛ باوجود تحریم های ظالمانه به سرکردگی آمریکا و ایادی مزدورش در منطقه و دشمنی با ملت بزرگ ایران و از طرفی شیوع ویروس کرونا که اقتصاد ایران را هدف قرار داده است، شورای پنجم و مدیریت شهری افتخار دارند که در مدت سه سال گذشته یک لحظه در خدمات عمومی به شهروندان تعلل نکرده اند و پرداخت حقوق کارکنان نیز با پیگیریهای صورت گرفته حتی یک روز به تـأخیر نیافتاده است و از همه مهم تر در این شرایط سخت و کاهش چشمگیر درآمدهای شهرداری با مدیریت هزینه ها و اقتصاد مقاومتی و با طرحهای عمرانی متعدد و زیرساختی مانند کمربندی شرق قزوین، بهسازی کمربندی نسیم شمال، پارک بزرگ بانوان در جنوب شهر، پروژه بزرگ یادگار امام (ره) در ورودی شهر قزوین ابتدای بلوار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، تعریض محور اصلی ناحیه شهری اسماعیل آباد و دهها فرهنگ سرا و پارک های محلی و تکمیل پروژه فدک و دهها پروژه ریز و درشت را در دست اجرا دارد و در سالی که به فرمان مقام معظم رهبری (حفظه اله) به نام جهش تولید نامگذاری شده تمامی پروژه های عمرانی به صورت شبانه روزی در حال اجراست و از این بابت خداوند متعال را شاکریم که این توفیق و خدمتگزاری به مردم شریف قزوین را در شورای اسلامی شهر برایمان فراهم کرده است.

در پایان این بیانیه اظهار امیدواری شده است؛ سال آخر شورای پنجم را با همدلی و همکاری اعضا و مدیریت شهری سپری کرده و با تلاش مضاعف حلاوت و شیرینی بهره برداری از پروژه های نیمه تمام را نصیب شهروندان فهیم قزوینی کنیم. همچنین از اصحاب رسانه و فعالین سیاسی و مدنی و کلیه دلسوزان نظام بالاخص کهن شهر تاریخی قزوین درخواست داریم تا با ارائه نظرات کاربردی، تخصصی و نقد منصفانه شورای پنجم را همراهی کنند.
پایان پیام/

تصاویر مرتبط