سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۷

رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین:

فکری به حال سبزه میدان کنید

باید تامین آب اراضی ۳۳۰ هکتاری بالای اتوبان که افراد زیادی در آنجا به انتطار خانه دارشدن هستند، در شورای تامین استان مطرح و برای آن چاره ای اساسی اندیشه شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ احدچگینی رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا که با حضور مدیرعامل آبفای استان و دستورکار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، طی سخنانی به مشکل عدم تامین آب اراضی شهرک عظیمیه و ٣٣٠ هکتاری بالای اتوبان اشاره و تاکید کرد: باید برای حل این مشکل ادارات مربوطه در استان پای کار بیایند؛چراکه بسیاری از افرادی که دراراضی۳۳۰ هکتاری تعاونی های ۹گانه و ۳ گانه زمین دارند از اقشار کارگری هستند که بیش از ۳۰ سال است هنوز نتوانسته اند خانه دار شوند.

وی افزود: اینکه بنر زده می شود، تا ۱۰ سال آینده هیچ گونه انشعاب آبی به این اراضی داده نمی شود، هنر نیست؛ بلکه باید تکلیف مردم روشن شود و در این .خصوص ایرادی اساسی به مجموعه مدیریت استان وارد است؛ چراکه اگر امکان ارائه خدمات زیرساختی در این مناطق فراهم نبود باید قبلا اعلام می شد. نه حالا که کار از کار گذشته است

 احد چگینی تاکیدکرد: اگر توان مدیریت این موضوع در استان وجود ندارد، نباید این اراضی برای کاربری مسکونی جانمایی می شدند؛ بنابراین عزم جدی مدیران در حل این مشکل را خواستارم و پیشنهاد میکنم هر چه زودتر در جلسه مشترکی با حضور استاندار و سایر دستگاه های خدمات رسان برای مردمی که سالهاست منتظرخانه دار شدن دراین اراضی هستند فکری شود تا از سردرگمی نجات یابند.

وی از رییس پارلمان محلی قزوین خواست تا این موضوع مهم در شورای تامین استان مطرح و برای حل آن چاره اندیشی شود؛ چراکه شهرداری از تعاونی ها پول آماده سازی دریافت کرده و این موضوع به عنوان یک مطالبه مردمی باید پیگیری شود.

وی همچنین از مدیرعامل شرکت آبفای استان خواست تا در خصوص افت فشار آب در برخی نقاط شهری توضیحاتی ارائه داده و با توجه به اینکه در آستانه فصل گرما هستیم چاره اندیشی کند.

احد چگینی در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی لایحه نماسازی مشارکتی در معابر تاریخی قزوین اختصاص داشت، از تلاشهای سازمان نوسازی و بهسازی شهر قزوین در هویت بخشی به شهر و بهبود سیما و منظر شهری قدردانی کرد.

وی تاکید کرد: باید در بحث سیما و منظر شهری به این نکته هم توجه کرد که فقط شهرداری قزوین در این امر متولی نیست و باید ادارات کل راه و شهرسازی و میراث فرهنگی هم دراین جایگاه سهم مشخصی داشته باشند.

احد چگینی تصریح کرد: نماسازی و بدنه سازی معابر تاریخی هویت شهر قزوین است؛ بنابراین نباید همه کارها بر دوش شهرداری گذاشته شود.

چگینی تاکید کرد: اگر کاری در خصوص بدنه سازی و نماسازی معابر تاریخی شهر انجام می شود، باید ابتدا در یک محور آغاز و تکمیل شود و سپس کار خیابانهای دیگر آغاز شود.

وی با اشاره به بلاتکلیفی پروژه ساماندهی سبزه میدان، افزود: طرح شمال و جنوب این میدان اجرا شده است؛ اما شرق و غرب این میدان هنوز نیمه تمام است و منظره بسیار نازیبایی را ایجادکرده است.

وی خواستار ارایه گزارش کار از روند ساماندهی و اجرای پروژه سبزه میدان قزوین از سازمان نوسازی و بهسازی و دکترمجابی که یکی از مفاخر کشور درزمینه طراحی شهری است، شد و گفت: از شهردار محترم میخواهم فکری به حال سبزه میدان کند چرا این پروژه متوقف شده است میخواهم هرچه زودتر این پروژه ناقص تکمیل شود.

احد چگینی در بخش دیگری از سخنانش در این جلسه خواستار ارائه بودجه مصوب شهرداری به فرمانداری قزوین شد و گفت: متاسفانه بودجه سال جاری بعد از گذشت ۳ماه هنوز به فرمانداری ارسال نشده و طبق قانون کلیه هزینه کردهای شهرداری غیرقانونی است.
پایان پیام/

تصاویر مرتبط