سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۷

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین:

نوسازی ناوگان تاکسیرانی نیازمند تامین اعتبار و حمایت شورای شهر است

در راستای نوسازی ناوگان تاکسیرانی و به خصوص از رده خارج کردن تاکسی های پیکان نیازمند تامین اعتبار و حمایت شورای اسلامي شهر قزوین هستیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین که برای ارائه توضیحات درخصوص لایحه نوسازی تاکسی های فرسوده در صحن علنی شورا حضور یافته بود، طی سخنانی اظهار داشت: در حال حاضر۵۰ درصد ناوگان تاکسیرانی قزوین فرسوده است و این رقم درسال آینده به ۷۵ درصد افزایش می یابد.

وی افزود: در شهر قزوین هزار و ۸۹۳ دستگاه تاکسی فرسوده وجود د ارد که ۲۸۶ دستگاه آن پیکان است و آلودگی زیادی تولید می کند.

عرشیان تاکید کرد: اگر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در اختیار سازمان تاکسیرانی قرار گیرد تا به صورت سپرده گذاری در بانک باشد، می توان به رانندگان این خودروها تسهیلات ارائه کرد.

وی خاطرنشان کرد: با این روش می توان تا پایان سال جاری این خودروها را از رده خارج و خودروهای نو را جایگزین آنها کرد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری همچنین در این جلسه بر ضرورت جمع آوری خودروهای فرسوده تاکسی که در نقاط مختلف شهر رهاشده است، تاکید کرد و گفت: بسیاری از این خودروها به مکانی برای زندگی معتادین تبدبل شده و معضلات زیادی را ایجاد کرده است که ضرورت دارد تا این خودروها جمع آوری و در محلی دِپو شود.

وی همچنین در خصوص واگذاری تاکسی بیسیم به بخش خصوصی هم گفت: مقدمات کار قبل از نوروز امسال فراهم شده بود؛ اما به دلیل برگزاری انتخابات در اسفندماه سال گذشته مسکوت ماند که امیدواریم هفته آینده شاهد برون سپاری این موضوع باشیم .
پایان پیام/

تصاویر مرتبط