پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۵

صدور پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار قزوین به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام‌ ۱۵ خرداد

حکمت اله داودی رئیس شورای اسلامی شهر و سیاوش طاهرخانی شهردار قزوین در پیامی ۱۴ خرداد، سالروز عروج ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد را تسلیت گفتند.


به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوین؛ متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

 سالروز رحلت امام خمینی(ره)، فرصتی مناسب برای تجدید عهد با آرمان های بلند الهی و انسانی امام راحل عظیم الشأن و عرض ارادت به پیشگاه آن «عزیزِ سفرکرده» است. 

خردادی که چهاردهمین روز سال ۶۸ و پانزدهمین روز سال ۴۲ آن با نام معمار کبیری که بزرگ مرد عرصه حماسه، عرفان، شجاعت و تدبیر بود، چنان پیوند خورد، که گویی دست تقدیر الهی به پاس این اهتمام، سفر ملکوتی‌اش را با این ماه قرین ساخت و این ایام را در تقویم یوم‌الله، برای ابد جاودانه ساخت.

حضرت امام خمینی(ره) ارزش‌های اسلامی و ایرانی را در کشور احیا کرد و با رهبری بی‌نظیر خود، مردم این سرزمین را همراه و همدل ساخت و انقلابی بنیان نهاد که پناهگاه و یاور مظلومان جهان باشد.

یوم‌الله ۱۵ خرداد نیز سرآغاز تحقق اراده‌ی مردم این سرزمین در راه مبارزه با استکبار، طاغوت و استبداد و به ثمرنشستن اراده‌ی ملت بزرگ ایران است و این قیام نقطه‌ی عطف مبارزات مردم در برکندن ریشه‌ی بیداد در کشور شد.

اینجانبان چهاردهم خرداد، سالروز رحلت امام خمینی(ره) و همچنین سالروز قیام خونین پانزدهم خرداد ۱۳۴۲ را به همه ارادتمندان آن عزیزِ به خداپیوسته، به ویژه مردم شریف قزوین، تسلیت و تعزیت عرض نموده، از خداوند بزرگ، آرزومندیم که ما را در بازخوانی، شناختن و شناساندن مکتب امام، فکر امام، راه امام و حقیقت امام، موفق بگرداند. 

حکمت اله داودی ، رئیس شورای اسلامی شهر قزوین

سیاوش طاهرخانی، شهردار قزوین

پایان پیام/

تصاویر مرتبط